Kırşehir Hacılarını Uğurladı

20 Temmuz 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
413 defa okundu.
Kırşehir Hacılarını Uğurladı

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından düzenlenen Hac organizasyonu ile Kırşehir’den kutsal topraklara gidecek 130 hacı adayı dualarla uğurlandı.

Kırşehir Hacılarını Uğurladı

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından düzenlenen Hac organizasyonu ile Kırşehir’den kutsal topraklara gidecek 130 hacı adayı dualarla kutsal topraklara sevdik tarafından dük akşam Ankara-8. Kafile olarak yolcu edildi.

Kaman İlçe müftüsü Ömer CAN’ın kafile başkanı olarak görev aldığı Kafile’de Kırşehir’den 3 din görevlisi, Ankara’dan 1 din görevlisi olmak üzere 4 din görevlisi ile 1 bayan irşat görevlisi hacı adaylarına hizmet edecek.

Cacabey camiinde kılınan akşam namazından sonra Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan programa Kırşehir Valisi İbrahim Akın İl Emniyet müdürü İsmail Hakkı Akyüz, daire müdürleri, Din görevlileri, hacı adayları ile hacı adaylarının yakınları katıldıl. Okunan tekbir, telbiye, tehlil ve ilahilerin ardından İl Müftüsü Mehmet Yaman dua yaptı. Yaman yapmış olduğu hac duasında şunları kaydetti; Kendilerini gören dünya müslümanlarının; “Bakın bakın şu hacı adayı da Türkiye’den geldi, ne güzel hacıdır ne mübarek insandır” dediği meleklerin dahi imrenmelerini kendilerine nasip eyle Allah’ım. Emekleri boşa gitmiş olarak değil duaları kabul olunmuş olarak memleketimize geri gelmelerini nasip eyle, Hacılarımızı uğurlamak üzere gelen bu kardeşlerimizin de selamlarını sana gönderiyoruz kabul eyle Allah’ım. Bu hacı kardeşlerimizin salimen görevlerini yapıp memleketimize geri dönmelerini nasip eyle Allah’ım” diyerek dua etti.

Yapılan duanın ardından hacı adayları otobüslerine bindiler. Kırşehir Valisi İbrahim Akın hacı adayları ile otobüslerinde görüşerek o mübarek beldelere selam götürün, yolunuz açık olsun. Bizlere de dua etmeyi unutmayın diyerek Hacı adaylarını uğurladı.

Düzenlenen programda hacı adaylarının ve yakınlarının gözyaşlarını tutamadıkları objektiflerimizden kaçmadı. 130 kişilik ilk hac kafilesi daha sonra Ankara Esenboğa Havaalanına uğurlandı. Oradan da Medine’ye hareket edecek olan Kırşehir’li hacı adayları hac görevlerini yerine getirdikten sonra 02 Eylül’de Kırşehir’e dönecek. Öte yandan ek kontenjandan haccı çıkan 39 hacı adayıda Ankara 30. kafile olarak 07 Ağustos Salı günü saat 21.30’da Cacabey Camii önünden kutsal topraklara uğurlanacaklar. (Haber: Didem CEYLAN)

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On