KIRŞEHİR  GÜNE KAR YAĞIŞIYLA BAŞLADI

30 Aralık 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
434 defa okundu.
KIRŞEHİR  GÜNE KAR YAĞIŞIYLA BAŞLADI

 

Kırşehir, Yozgat, Kayseri, ve  Nevşehir, güne kar yağışıyla başlarken, illerde belediye ekipleri tuzlama ve kar temizleme çalışmalarına start verdi.

KIRŞEHİR’E MEVSİMİN İLK KARI YAĞDI
Kırşehir’e mevsimin ilk kar yağışı gece saatlerinde başlarken, sabahın ilk ışıkları ile kartpostallık manzaralar oluştu. 2015 yılının son iki gününde başlayan yağışla ilgili açıklamada bulunan Meteoroloji İl Müdürü Seyit Ahmet Yıldız, “Kar yağışı aralıklı olarak devam edecek kar yağışından ziyade hava sıcaklıklarının -15 dereceye kadar düşmesi bekleniyor. Kar sadece geçiş yaptı. Önemli olan soğuklara karşı yapılacak mücadele önümüzdeki hafta pazartesiye kadar yağışı şiddetli derecede beklememekteyiz” dedi.

YOZGAT’TA KAR ETKİSİNİ GÖSTERDİ
Yurdun büyük bir bölümünü etkisi altına alan soğuk hava ve kar yağışı, Yozgat’ta da etkisini gösterdi. Sabah kara hazırlıksız yakalanan sürücüler güçlük çekerken, çok sayıda maddi hasarlı trafik kazası meydana geldi. Yolların buz olması sebebiyle vatandaşlar yollarda yürümede güçlük çekti.
Yolda kayan araçlar kazaya sebep olurken, bir ambulans ise rampayı çıkamayınca geri dönmek zorunda kaldı.
NEVŞEHİR’DE AKŞAM SİS SABAH KAR YAĞIŞI ETKİLİ OLDU
Nevşehir’de dün akşam etkili olan sis sabah saatlerinde ise yerini kar yağışına bıraktı.
Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan hava tahmin raporlarına göre, tüm yurtta beklenen kar yağışı Nevşehir’de bu sabah saatlerinde başladı. Dün akşam saatlerinden itibaren Nevşehir’de etkili olan sis özellikle araç sürücülerine zor anlar yaşatırken etkili olan sis görüş mesafesini 5 metreye kadar düşürdü. Nevşehir’de akşam saatlerinde etkili olan sis ise yerini bu sabah saatlerinde ise kar yağışına bıraktı. Nevşehir’de kar yağışı hafta boyunca etkili olacağı öğrenildi.
KAYSERİ GÜNE BEMBEYAZ BİR GÖRÜNTÜYLE BAŞLADI
Kayseri’de sabah saatlerinde etkisini gösteren kar yağışı kenti beyaza bürüdü. Belediye ekipleri yollarda kar temizleme ve tuzlama çalışmaları yaparken, parklarda ve kaldırımlarda da kar temizleme çalışmaları yaptı. Yoğun kar yağışı nedeniyle vatandaşlar ve sürücüler büyük zorluk çekti.
Meteoroloji Bölge Müdürlüğü’nden alınan bilgiye göre, kar yağışının Cuma gününe kadar devam etmesinin beklendiği, hava sıcaklığının ise eksi 12 dereceye kadar düşeceğinin tahmin edildiği öğrenildi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN