KIRŞEHİR ‘GELECEĞE NEFES’ OLDU

2 Kasım 2019
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
12613 defa okundu.
KIRŞEHİR ‘GELECEĞE NEFES’ OLDU

 KIRŞEHİR ‘GELECEĞE NEFES’ OLDU

Tarım Orman Bakanlığı tarafından başlatılan 11 Milyon ağaç bugün fidan yarın nefes sloganıyla yola çıkılan kampanya Türkiye’nin 81 ilinde büyük ilgiyle karşılandı.

81 ilin çoğunda hedeflenilen fidan sahiplenme rakamlarına çoktan ulaşıldı. İstenilen rakama ulaşılan şehirlerarasında Kırşehir’de var. Geleceğe Nefes Ol Kampanyası yoğun ilgi görmeye devam ediyor. Kırşehir’de şu ana kadar fidan sahiplenme oranında % 100’e varan rakamlara ulaşıldı. Başlatılan kampanyanın ilk günün de Kırşehir’den %100 destek geldi.

KIRŞEHİR’DEN TAM DESTEK

Fidan bağışında bulunan binlerce kişi yaptığı bağışlara ilişkin Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından sunulan katılım sertifikalarını sosyal ağlar aracılığı ile paylaşmaya devam ediyor. Yüzde yüz katılım sağlayan Kırşehir halkı sosyal medya hesaplarından yaptıkları paylaşımlarla geleceğe nefes olduklarını belirtti. Sahiplenilen ve bağışlanan fidan sayısı Kırşehir’de hedefine ulaştı. 60 bin olan hedef sayısı tamamlanarak Kırşehir için bağış sayısı da dolmuş oldu. Ancak Kırşehir’de yaşayıp fidan bağışı yapmak isteyen vatandaşlar istediği sayıda fidanı farklı iller üzerinden yapmaya devam etti.

KAMPANYANIN BAŞLATILMA AMACI?

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından İzmir ve Muğla ilçelerinde çıkan orman yangınlarda kül olan onlarca hektarı yeniden hayata geçirmek için yürüttüğü çalışma kapsamında 11 Kasım’da 81 ilde 11 milyon fidan toprakla buluşacak. Gelecek nesillere daha yeşil bir doğa bırakmanın hedeflendiği kampanya her kesim tarafından oldukça beğeni kazandı. Geleceğe Nefes Ol Kampanyasına geleceğenefes.com adresi üzerinden katılım sağlanabliyor. Vatandaşlar siteye girdiklerinde karşılarına çıkan arazi üzerinde doluluk oranına tam ulaşamayan illerde fidan sahiplenebiliyor. Sitede aynı zamanda fidan bağışında da bulunulabiliyor.

İstanbul, Kocaeli, Ankara, Yalova, Sakarya, Bolu, Düzce, Zonguldak, Bartın Karabük, Kastamonu, Kırşehir gibi birçok ilde hedeflenen fidan sayısına kısa süre içerisinde ulaşıldı.

HABER: SÜMEYYE ŞAHİN

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN