Kırşehir Evinde Kalmıyor

1 Nisan 2020
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
108 defa okundu.
Kırşehir Evinde Kalmıyor

Türkiye’de corona virüsü ilk vakası 11 Mart 2020 tarihinde açıklandı. Yurt dışı temaslı ilk vakanın görülmesinin ardından yurt genelinde önlemler artırıldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, corona virüsü toplantısı sonrasında “mecburiyeti olmayan hiçbir vatandaşımız, tehdit ortadan kalkana kadar, evinden çıkmamalı, kimseyle temas etmemelidir” çağrısına rağmen vatandaşlar evde durmuyor. Üstelik maske ve eldiven takmadan pazar alışverişine çıkıyor.

“Evde kal Türkiye” uyarasına en çok 60 yaş altı vatandaş uymuyor. Hem kendi hayatlarını hem de başkalarının hayatlarını tehlikeye atan 60 yaş altı vatandaşlar dün tedbir amaçlı maske ve eldiven takmadan il merkezinde içerisinde gezerek duyarlılık göstermediklerini gözlemledik.

Öte yandan yetkililer Tören´de “her zorluğun üstesinden birlik ve beraberlik ruhuyla gelmesini bilen büyük bir millet olarak hep birlikte bunu da aşacağız. Devletimizin aldığı corona virüs önleyici tedbir kurallarına uymak hem kendimiz hem de toplum için ihmal edilemez bir

Kırşehir’de, korona virüs salgını nedeniyle alınan tedbirler kapsamında “Evde kal” çağrısına uymayan vatandaşlar, cadde ve sokakları doldurdu. Cadde ve sokaklar korona virüs salgını tehlikesine aldırış etmeyen kişilerle doldu taştı. Kırşehir’in en yoğun olan Cacabey meydanı ve Ahi Külliyesinde insanların korona virüs öncesindeki dönemi aratmayan kalabalığı dikkat çekiyor. Uyarılara rağmen yinede sokağa çıkan vatandaşların, ‘sosyal izalasyon’a uymaması uyarıları dikkate alan vatandaşların endişesine neden oluyor. Korona virüs tehdidine karşı yinede cadde ve sokakları dolduran vatandaşlar, salgın hastalığa karşı mecbur kaldıkları için dışarı çıktıklarını savundu.

Sağlık Bakanlığı tarafından Türkiye’deki son durum bilgisi paylaşıldı. Buna göre, hayatını kaybedenlerin sayısı, vaka sayısı ve iyileşenleri sayısı belli oldu. 

Sağlık Bakanlığı, son 24 saatte 2704 kişiye yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tanısı konulduğunu, 46 kişinin daha hayatını kaybettiğini, vaka sayısının 13 bin 531’e, can kaybının da 214’e ulaştığını açıkladı.

Bakanlığın internet sitesinde yer alan “Türkiye Günlük Koronavirüs Tablosu”nun güncel verilerini, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca da Twitter hesabından paylaştı.

Tabloya göre, toplam test sayısı 92 bin 403, toplam vaka sayısı 13 bin 531, toplam vefat sayısı 214, toplam yoğun bakım hasta sayısı 847, toplam entübe hasta sayısı 622, toplam iyileşen hasta sayısı 243 oldu.

TÜRKİYE’DE CORONA VİRÜSÜ HANGİ İLLERDE VAR?

Virüsün hangi illerde görüldüğü konusunda bir bilgi bulunmuyor. Yurt genelinde vatandaşların en çok merak ettikleri konuların başında virüsün bulundukları illerde olup olmadığı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, yeni tip koronavirüs vakası tespit edilen vakaların hangi ilde yaşadığına ilişkin soruya, “Bulundukları şehri açıklayabiliriz ama burada önemli olan bu hastaların izole olup olmadıkları, tedavilerinin yapılıp yapılmadığı, karantina altına alınıp alınmadığıdır. Bununla ilgili herhangi bir tereddütün olmaması gerektiğini söylemek istiyorum. Bu yarın başka bir şehir de olabilir. Her gün ‘Bu şehirde de görüldü, burada da oldu’ gibi bir yaklaşımın doğru olmadığı kanaatindeyiz.” karşılığını verdi.

40 Arena Haber Merkezi

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On