KIRŞEHİR EKİBİ HASTANELERİN MERKEZİNDE

12 Mayıs 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
321 defa okundu.
KIRŞEHİR EKİBİ HASTANELERİN MERKEZİNDE

IMG_3544 (1)Kırşehir’e Alınacak Tıbbi Cihazlar ve Atanacak Doktorlar Konusunda Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu Başkanlığı’nda Görüşme Gerçekleştirdi

Milletvekilleri Mikail Arslan ve Salih Çetinkaya, Kırşehir İl Sağlık Müdürü Dr. Selçuk Büyüker, Kırşehir Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Dr. Alpaslan Kuş ve Kırşehir Halk Sağlığı Müdürü Dr. Bekir Demirbaş ile birlikte Kırşehir’e alınacak tıbbi cihazlar ve atanacak doktorlar konusunda Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu Başkanlığı’nda önemli bir görüşme gerçekleştirdi.

Ahi Evran’a Yeni Diyaliz Cihazları

Konu hakkında açıklama yapan milletvekilleri Mikail Arslan ve Salih Çetinkaya, “Ahi Evran Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ndeki diyaliz cihazlarımızdan 6 tanesi 20.000 saatlik ömrünü tamamlamış durumda. Bu cihazlarımız yerine yenilerinin gönderilmesi hususunda görüşmeler gerçekleştirdik.

Kaman’da Dijital Röntgen Dönemi

Ayrıca Kaman’da eskiyen ve ekonomik ömrünü tamamlamış bir röntgen cihazımız var. Bu cihazın yerine 100-150 bin liraya mal edeceğimiz bir dijital röntgen cihazı alıyoruz. İhale sürecini başlattık. Yakın zamanda günümüz teknolojisine uygun bir cihaza sahip olmuş olacağız.

Kaman’a Tomografi ve Endoskopi Cihazı Girişimi

Kaman’daki diğer iki ihtiyacımız ise Tomografi ve Endoskopi cihazları. Kaman Devlet Hastanesi’nde kullandığımız  tomografi cihazımız ekonomik ömrünü tamamlamış ve bazı bakım ihtiyaçları hasıl olmuş durumda. Bu cihaz aynı zamanda eski teknolojiye sahip olduğu için bakımını yaptırmak yerine yeni teknolojiye sahip bir cihazın Kaman’a kazandırılması hususunda görüşmeler yaptık. Bu cihazın maliyetinin 400 ile 500 bin TL arasında olacağını tahmin ediyoruz.

Kaman’a endoskopi cihazı verilmesi de gündemimizde yer alan diğer bir husus idi. Bilindiği üzere Kaman Devlet Hastanesi’nde özellikle mide hastalıklarında kullanılan endoskopi cihazı mevcut değil. Bu eksiklik dolayısıyla hastanemiz her gün en az 5 tane hastayı farklı yerlere sevk etmek zorunda kalıyor. Bu yıllık 1800 civarı hastanın sevk edilmesi anlamına geliyor. Bu konunun ivedilikle çözülüp Kaman’daki hastalarımızın ihtiyaçlarına cevap verilmesinin önemine ayrıca vurgu yaptık. Bu cihazın maliyetinin de 150 bin lira olacağı kanaatindeyiz.

Kırşehir’e Yeni Uzman Doktorlar

Ayrıca hastanelerimizin hangi branşlarda uzman doktor ihtiyacının olduğunun da farkındayız ve takibini yapıyoruz.  Ahi Evran Hastanesi’ne atama döneminde Kadın Doğum, Endokrinoloji, Çocuk Cerrahi ve Yeni Doğan alanlarında uzmanların gönderilmesi hususunda gerekli istişarelerimizi yaptık. Kaman’a ise  Kadın Doğum, Kardiyoloji, Üroloji, Çocuk, Biyokimya, Enfeksiyon, Fizik Tedavi ve Ortopedi alanlarında uzman doktorların kazandırılması gündemimiz de yer alan diğer önemli husus idi.

Kırşehir’in Sağlığına Yakın Markaj

Kırşehir’in sağlık alanındaki ihtiyaçlarını yakinen takip ediyoruz. Eksikliklerin bir an önce giderilmesi ve mevcut imkanların daha iyi standartlara getirilmesi için çalışıyoruz. Kırşehir’in ihtiyaçlarının takipçisi olmaya devam edeceğiz.” ifadelerine yer verdi.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN