KIRŞEHİR’ E YENİ YATIRIMLAR MÜJDESİ

29 Ekim 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
463 defa okundu.
KIRŞEHİR’ E YENİ YATIRIMLAR MÜJDESİ

resim 2 (2)-Kırşehir’e 1000 kişilik Astsubay Meslek Yüksek Okulunun kurulması

-Petlas Lastik Sanayii’ne 75 Milyon dolarlık yeni yatırım yapılacak

-Petlasta 1000 kişilik yeni istihdam alanı açılacak.

-Cacabey Uzay Palnetaryumu’nun kurulması çalışmalarının başlatılması

 

Savunma Sanayi müsteşarı Prof. Dr.İsmail Demir Kırşehir’ e gelerek bir takım inceleme ve görüşmelerde bulundu.

Prof. Dr.Demir  Ak Parti İl Başkanı Mustafa Kendirli, Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci,  Ak Parti Milletvekili adayları Salih Çetinkaya ve Mikail Arslan’la yaptıkları görüşmenin ardından Kırşehir’e müjdeli haberler verdi.

Savunma Sanayi Müsteşarı Demir Kırşehir’e 1000 kişilik Astsubay Meslek Yüksek Okulunun kurulması için çalışma başlatacaklarını açıkladı.

Müsteşar Demir Ak İl Başkanı Mustafa Kendirli , Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci , Milletvekili Adayları Salih Çetinkaya ve Mikail Arslan ile birlikte Petlas Lastik fabrikasını ziyaret etti. Bu ziyaret sırasında fabrikanın test  merkezinin bulunmadığı Milletvekilleri tarafından dile  Müsteşardan test merkezi için destek istediler.

Savunma Sanayi Müsteşarı Prof. Dr. İsmail Demir yanındaki bürokratlarla Petlas test merkezi için çalışmalarının talimatını vermesinin ardından müjdeli haber geldi. Petlas Lastik Sanayii’ne 75 Milyon dolarlık yeni yatırım yapılacak. Bu test merkezinin yapılması ile birlikte Petlas Uçak lastikleri uluslararası pazarlarda yer bulabilecek. Türk Silahlı Kuvvetlerinin lastiklerini Petlas üretecek. Bu yatırımla birlikte Petlasta 1000 kişilik yeni istihdam alanı açılacak.

Milletvekili Adayı Mikail Arslan’ın girişimi ile sözü alınan Cacabey Uzay Palnetaryumu’nun kurulması çalışmalarının başlatıldığı da bildirildi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN