Kırşehir Denize Döndü, Belediyenin Alt Yapı Yetersizliği Gün Yüzüne Çıktı

12 Mayıs 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
2708 defa okundu.
Kırşehir Denize Döndü, Belediyenin Alt Yapı Yetersizliği Gün Yüzüne Çıktı

İlimizde etkisini gösteren yağış adeta Sel Felaketine dönüştü.

Kırşehir Denize Döndü, Belediyenin Alt Yapı Yetersizliği Gün Yüzüne Çıktı

İlimiz de yaklaşık 2 saat süren yağışın ardından birçok iş yerini su bastı. İş yerleri göle dönen esnafların bütün ürünleri su altında kaldı. Yağış nedeniyle, Neşet Ertaş Kültür Sanat Merkezinin bazı bölümleri de zarar gördü. Kültür Merkezi zemin katına dolan suyun tahliyesi esnasında ise bazı çalışanlar yaralandı. Bölgeye itfaiye, 112 görevlileri ve polis ekipleri sevk edildi. Terme Caddesinde bulunan Eczaneden ayakkabı dükkânına, Çiçekçi Dükkânından Berbere, Dönercilerden Çay ocaklarına kadar birçok esnaf, işyerlerine sızan sudan ürünlerini koruyabilmek için sandalye ve buna benzer eşyalarını dışarıya çıkardı. Zücaciye ve çiçekçi dükkânlarını işyerlerine giren sudan koruyamayan esnafların bütün ürünleri göle dönen dükkânlarında su üzerinde yüzdü.

“MODERN VE YAŞANILABİLİR BİR ŞEHİR İÇİN ÇALIŞMALARI ARALIKSIZ SÜRDÜRÜYORUZ DİYEN BELEDİYE YETKİLİLERİNİ YALANLAR NİTELİKTE”

Yağışla beraber Denize Dönen Kırşehir sokakları esnafından yoğun eleştiri geldi, “Belediyenin Alt Yapı Yetersizliği Gün Yüzüne Çıktı” yönünde yapılan eleştiriler, Modern ve yaşanılabilir bir şehir için Kırşehir genelinde altyapı ve üst yapı çalışmalarını aralıksız sürdürüyoruz ifadelerini kullanan belediye yetkililerini yalanlar nitelikte. Çalışmaların uzaması Daha yaşanabilir ve eskiye nazaran daha iyi bir çalışma ortaya koyabilmek için çalışmalarımız uzuyor, diyerek aylarca Kırşehir halkını bu sözlerle oyaladılar” diyen afetzedeler Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci’nin acilen çözüm bulmasını istedi. 1 yılı aşkın süreli alt yapı çalışmasıyla özellikle esnafın canından bezdiği Ahi esnafı Alt yapı çalışmalarının eskiye oranla daha iyi olduğunu ve yaşanabilir bir kent haline getireceklerini söyleyen Kırşehir Belediyesine sitemini şu şekilde ifade etti:

“KIRŞEHİR BELEDİYESİ YİNE SINIFTA KALDI”

Mayıs ayından bu yana hemen hemen haftanın her günü kendini gösteren yağışın ardından Bugün meydana gelen ve yaklaşık 2 saat aralıksız yağan yağışla ayakkabı dükkânına su sızan Esnafın Tepkisi, “Bu Doğal Afet falan değil, Önlem alınmamış bir afet” yönünde oldu.

“BU DOĞAL AFET FALAN DEĞİL, ÖNLEM ALINMAMIŞ BİR AFET”

“Dükkânımız mahvoldu. Zararımız 50 Bin liradan da fazla. Herkes perişan. Bu Doğal Afet falan değil, Önlem alınmamış bir afet. Belediye Alt Yapı çalışmalarını yaparken, yağmur yağdığı zaman neler olabileceğini düşünerek önlem alacaktı. Müteahhittin ne kadar iyi bir iş çıkardığı da yağan yağmurla ortaya çıkıyor. İyi bir önlem alınsaydı ve iyi bir müteahhitte verilseydi, O zaman bizler bu kadar perişan olmazdık. Engelliler geçidi yapılıyorsa, Milleti de perişan etmeyecek geçitler yapmalılar”

“ARADIĞIMIZ HALDE YARDIMA GELİNMEDİ”

“İtfaiye ve Zabıtalar aradığımız halde hiçbir şekilde yardıma gelmedi. Her yerde su baskınları oluyor ama onlara Belediye ekipleri, gelir tespitini yapıyor, tutanağını tutuyor, zararını karşılıyor, bizim burada bu tarz olaylarla ilgilenen kimse yok. Adeta başınızın çaresine bakın deniliyor. Bizim bu zararlarımız ne olacak, biz bunu merak ediyoruz. Herkes kendi derdine düştü. Bu caddede en çok zararı çekenler bizleriz. Bütün ayakkabılarımız mahvoldu, biz bunları satışa bile sunamayız. Biz bir hafta boyunca burada nasıl satış yapacağız. Bizim günlük satışımızın ve mallarımızın zararını kim karşılayacak. Esnaf kendi çabalarıyla bir şeyler yapmaya çalışıyor. Kesinlikle hiçbir şekilde önlem alınmamış afettir bu” diyerek sitem dolu sözler sarf etti.

“GELMİŞ GEÇMİŞ BELEDİYE BAŞKANLARI DA ÇÖZÜM OLMADI”

İş yerini su basan bir diğer Afetzede ise, “Bizim burayı bir türlü üzene oturtturamadılar. 48 yıldır bu dükkândayım ve 48 yıldır da bu rezilliği çekiyoruz. Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci’den rica ediyorum, Bu Terme Caddesine lütfen bir çözüm bulsun. 48 Yıllık Terme Caddesi esnafıyım, ben burada kendimi bildim bileli burası böyle diğer gelen Belediye Başkanları da Terme Caddesine bir çözüm bulamadı. Artık bu duruma bir yardım eli” dedi.

HABER: SÜMEYYE ŞAHİN

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

HTML Snippets Powered By : XYZScripts.com