Kırşehir Damızlık ve Sığır Yetiştiriciliğinden Müjdeli Haber Geldi

17 Haziran 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1226 defa okundu.

Kırşehir Damızlık ve Sığır Yetiştiriciliğinden Müjdeli Haber Geldi

İlk Süt Destekleri Ödeniyor

Kırşehir İli Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği üyelerinin pazara sunduğu sütlerin 2018 yılı ilk destek ödemesi 13.06.2018 de üyelerin hesabına geçmeye başladı. Ödeme TC kimlik numarası ve vergi kimlik numarasının son hanesine göre aşağıdaki takvime göre gerçekleştirilecektir.

  1. Kimlik Numarasının son rakamı 4-6-8 olan ve Vergi Kimlik No Son Hanesi 1-3-4-5-6-7-8-9 olan vatandaşların 13 Haziran 2018 tarihinde saat 18:00’dan sonra ödeme işlemi başlatıldı.
  2. Kimlik Numarasının son rakamı 0-2 olan ve Vergi Kimlik No Son Hanesi 0-2 olan vatandaşlar ise 22 Haziran 2018 tarihinde saat 18:00’dan sonra başlayacaktır.

Kırşehir genelinde desteklemeye tabi olan üyeler Ocak, Şubat ve Mart ayına ait 5.927.295,65 litre süt satışını gerçekleştirilmiş ve bu süt Kırşehir’e 645.797,94 lira destek akışını sağladı. Desteğin 413.788,63 liralık kısmı Kırşehir Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği tarafından pazarlanan sütten elde edildi. Kırşehir Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği üzerinden pazara sunulan sütte destek miktarının fazla olması birlik olmanın değerini ortaya koymaktadır.

Üreticiyi hiçbir zaman yalnız bırakmayan ve kaliteli yönetim politikasıyla adından söz ettiren Kırşehir Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı Bülent Ozan yaptığı açıklamalarda şunları kaydetti; “Ülke olarak zor günler geçiriyoruz; yem fiyatlarına art arda gelen zam ve üretim maliyetinin artması neticesinde üreticilerimiz zor günler yaşamaktadır. Çözüm odaklı olmaktan hiçbir zaman ödün vermeyen birliğimiz üyesinin yanında olmaya devam etmektedir. Üretim şartları ağırlaştıkça çalışmalarımıza hız verip açığı kapatıyoruz. Kırşehir’in süt üreticiliğinde hak ettiği noktaya gelmesi için yoğun bir çalışmamız vardır. Sağlam adımlarla ilerlediğimiz bu yolda üretimin içinden gelen kaliteli yönetim kurulu ve teknik personelimizle büyümeye devam ediyoruz. Üreticilerimizle güzel günler görmek adına hevesimiz, enerjimiz ve umudumuz bakidir.”

(Haber: Didem CEYLAN)

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN