KIRŞEHİR ÇÖP ŞEHİR Mİ?

15 Ağustos 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
403 defa okundu.
KIRŞEHİR ÇÖP ŞEHİR Mİ?

WP_20150812_001

Kırşehir halkı duyarsızlaşmaya güzel şehrimizi kirletmeye başladı. Peki, bu şekilde nereye kadar gideceğiz?

 

Kırşehir’in muhtelif mahallerine Kırşehir Belediyesi tarafından çöp konteynırı konulmuyor. Eski konteynırlar ise yenileriyle değiştirilmiyor. Belediyenin çöp konteynırı koyduğu yerlerde ise duyarsız vatandaşlar çöplerini konteynırın içine değil, dışına bırakıyor. Bazı vatandaşlar ise çöp arabası geldiğinde temizlik görevlilerinin çöp konteynırını boşaltmadığından yakınıyor. Kırşehir’de çöp konusunda herkes suçu birbirine atıyor.

Geçtiğimiz haftalarda da yaptığımız haberimizde yine vatandaşların duyarsızlığından bahsetmiş, çöplerini erken saatlerde atanlardan ve çöplerine sulu atık koyarak çöp poşetlerinin yırtılması sonucu caddeleri kokutmalarından dert yanmıştık. Ancak gerek bizim gazetemiz aracılığıyla yaptığımız uyarılar gerekse belediyenin anonslarda duyurduğu açıklamalar yersiz kalıyor. Kırşehir’de vatandaşlar iyice duyarsızlaştı. Temiz ve güzel olan Kırşehir’i adeta çöp şehre dönüştürdü. Zira Kırşehir Halk Eğitim Merkezi’nin bulunduğu alanın alt caddesini o çevrede oturan mahalle sakinleri adeta çöp mahalleye dönüştürdü. Eski ve bir tarafı kırık olan konteynıra konulan çöpler adeta konteynırın dışına taşıyor. Mahalleli ise getirdikleri sonraki çöplerini konteynırın çevresine bırakıp gidiyor. Durumu belediye temizlik işleri müdürlüğüne bildirip çöpün alınmasını rica etmek yerine, arta kalan çöplerini etrafa bırakıyor. Üstelik kimi duyarsız vatandaşlar çöplerini poşete koyma cüretini dahi göstermiyor. Çöplerini olduğu gibi kaldırım kıyısına bırakarak hem çevre kirliliğine neden oluyorlar hem de sineklerin doluşmasına katkı sağlıyorlar.

Bazı duyarlı vatandaşların çektiği bu görüntüler Kırşehir’de çoğu vatandaşın ne kadar çok duyarsızlaştığını gözler önüne seriyor.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN