Kırşehir, bisikleti yeniden keşfediyor

14 Temmuz 2014
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
2254 defa okundu.
Kırşehir, bisikleti yeniden keşfediyor

Kırşehir başta olmak üzere birçok farklı şehirde bisiklet ulaşım için de kullanılmaya başlandı.

Kırşehir, bisikleti yeniden keşfediyorBisiklete binmenin tam zamanı. Türkiye’de de bisiklet artık sadece spor olmaktan öteye geçiyor. Kırşehir başta olmak üzere birçok farklı şehirde bisiklet ulaşım için de kullanılmaya başlandı.

Bisiklet kimine göre, çevreye zarar vermeden şehir içinde bir yerden bir yere gitmenin en güzel yolu, kimine göre spor, kimine göre özgürlük aracı.

Arabada ya da toplu taşıma aracında yol alırken fark edemeyeceğiniz pek çok güzelliği bisikletle giderken fark etmeniz mümkün. İşte bu ulaşım aracı, ilimizde gün geçtikçe yaygın hale geliyor.

İlimiz üniversite öğrencileri başta olmak üzere birçok kişinin bisikletlere olan ilgisi dikkatleri üzerine çekiyor.

Çoğu öğrencilerden oluşan vatandaşlarımız, hafta sonu kiraladıkları bisikletlerle adeta tatilin keyfini çıkartıyorlar.

Kendi aralarında düzenledikleri bisiklet turlarıyla eğlendiklerini belirten vatandaşlar şunları söylediler;

“Hafta sonu arkadaşlarla bir araya gelip anlaştığımız dükkanlardan bisikletlerimizi kiralıyoruz. Yanımıza aldığımız yiyecek ve içeceklerimizi yaptığımız uzun yolculuktan sonra yiyip içiyoruz. Bir çok yere gittiğimiz gibi Mucur’a kadar uzanan uzun bir yolculuk gerçekleştirdik. Yolda bazı arkadaşlarımızın tekerleri patlamasına rağmen yolculuk son sürat devam etti. Onlarıda kendi bisikletlerimize alarak daha eğlenceli turlar gerçekleştirdik. Bisiklet bizim bir uğraşımız. Zayıflamak isteyenlerin umudu, gezmek isteyenlerin ise hobisi haline gelmiş bulunmaktadır. Her hafta sonu turlar gerçekleştiriyoruz. Amaç gezmek, eğlenmek ve en önemlisi birbirimizle zaman geçirmektir. Aramıza katılmak isteyen arkadaşlarımızı bekliyoruz.”

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN