Kırşehir Belediyesinin UNESCO Müzik Yaratıcı Ağına yaptığı başvuru kabul edildi

11 Temmuz 2019
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
Kırşehir Belediyesinin UNESCO Müzik Yaratıcı Ağına yaptığı başvuru kabul edildi

Kırşehir Belediyesinin UNESCO Müzik Yaratıcı Ağına yaptığı başvuru kabul edildi

Şanlıurfa’nın ‘Müzik Şehri’ olma yolundaki hayalleri suya düşerken, Kırşehir Belediyesinin UNESCO Müzik Yaratıcı Ağına yaptığı başvuru kabul edildi. Başvurunun UNESCO Yaratıcı Şehirler Ağı Kültür Birimi tarafından da onaylanması halinde Urfa’nın elde edebileceği birçok avantaj Kırşehir’e geçecek.

Bunu da kaptırdık! Urfa'nın hayalleri suya düştü

Şanlıurfa müziğinin yaşatılması, gelecek nesillere aktarılması ve dünyaya tanıtılması amacıyla geçtiğimiz aylardaUNESCO‘ya müracaat edilmişti.

Şanlıurfa’da gerekçelerin yerine getirilememesi nedeniyle UNESCO iptal kararı verirken, Kırşehir‘in başvurusu onaylandı.

İLK OLMA ÖZELLİĞİ KIRŞEHİR’E VERİLECEK

Kırşehir’in başvurusunun UNESCO Yaratıcı Şehirler Ağı Kültür Birimi tarafından da onaylanması durumunda, Kırşehir söz konusu ağa müzik alanında Türkiye’den kabul edilen ilk şehir olma özelliğini taşıyacak. Kabul edilmesi halinde ‘ilk olma’ özelliğini alacak olan Kırşehir’in, UNESCO ile birlikte şehrin kentsel gelişiminde de önemli rol oynayacak.

MÜZİĞİNİ, ULUSLARARASI TANITACAK

Öte yandan Kırşehir, dünyadaki diğer müzik şehirleri ile de ortak faaliyetler yürüterek, müzik kültürünün uluslararası ölçekte bilinirliğini arttıracak.
HABER: SÜ­MEY­YE ŞAHİN

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

HTML Snippets Powered By : XYZScripts.com