Kırşehir Belediyesi’nden Kurban Bayramı hazırlıkları tamam

1 Ekim 2014
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
493 defa okundu.

FOTOYaklaşan Kurban Bayramı öncesinde Kırşehir Belediyesi, vatandaşlarımızın daha huzurlu bir bayram geçirmesi için tedbirlerini aldı.

Konu hakkında açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, Kurban Bayramı öncesi Kırşehir Belediyesi’ne bağlı birimler tarafından gerekli bayram tedbirlerinin alındığını, bayram öncesi ve bayram süresince görev yapacak olan personelin, vatandaşların bayramı rahat ve güvenli geçirmeleri için çalışacağını söyledi.

GIDA KONTROLLERİ ARTTI

Başkan Bahçeci konuşmasına şöyle devam etti: “Bayram öncesinde yiyecek, içecek satan işyerleri üzerinde kontroller yoğunlaştırılırken vatandaşlara bozuk ve miadı dolmuş gıda maddeleri satılmaması ve yedirilmemesi için işyerlerine gerekli denetimler yapılıyor.

Ayrıca 4077 sayılı Tüketiciyi Koruma Yasası gereğince herkesin bütçesine göre alışverişini sağlaması bakımından satışa arz edilen malların üzerlerine etiket takılması sağlanıyor.

Ana caddeler ve ara sokaklarda işportacılık yapan seyyar satıcılar, semt pazarına yönlendirilirken semt pazarlarında da herhangi bir aksaklık meydana gelmemesi için gerekli tedbirler alındı.

İLGİLİ MÜDÜRLÜKLER 7/24 HİZMETTE OLACAK

Bayram öncesi kurbanlık hayvanlar, hayvan pazarı(Hayvan Pazarı Borsasında)ve Kurban Hizmetleri Komisyonunca alınan kararlar doğrultusunda belirtilen kurbanlık hayvan satış yerlerinde alım ve satımların yapılarak Belediye Veteriner Hekimi ve Zabıta ekiplerince işbirliği ile koordinasyon sağlanarak denetleme ve kontrolü sürekli yapılacak. Kurban kesim yerlerinde sağlık kurallarına, hijyenik şartlar ve dini kurallara azami ölçüde uyulması sağlanacak.

Bayram süresince kapalı ve açık park alanlarından ücret alınmaması için gerekli tedbirler alınacak.

MEZARLIKLAR BAYRAMA HAZIR

Bahçeci, “Mezarlıkların da ismine yakışır bir hale getirilerek bayrama hazır hale getirildiğini belirterek Kabristanlar arasındaki yolları bozuk olan yerlerde yol yapım çalışmalarını da tamamladık.

Yapılan çalışmalar ile Kırşehir’deki mezarlıkların örnek teşkil edecek bir güzelliğe kavuştu. Şehrimizdeki mezarlıklarımız bakımı ve düzeni açısından halkımızdan takdir alıyor.

Halkımız özellikle bayramlarda kabristanları daha fazla ziyaret etmekte.

Bu durumu da göz önünde bulundurarak Kurban Bayramı öncesinde mezarlıklarımızdaki periyodik olarak temizlik ve bakım yapıyoruz.

Ancak bayram nedeniyle bu konuda biraz daha hassas davranarak genel bir temizlik de gerçekleştirdik. Mezarlıklarımızda arefe günü lokum ve gülsuyu bulundurarak ziyarete gelenlere ikram edilecek. Belediyemiz mezarlık ziyaretine gidecek vatandaşlar için 03 Ekim Cuma Günü saat 11: 00’den 18:00’e kadar otobüs seferleri düzenleyecek ” dedi.

Kurban Bayramı dolayısı ile vatandaşlarımızın keseceği kurbanlarından çıkacak olan çeşitli atıkların gelişigüzel olarak bırakılmaması ve düzenli toparlanması için Kırşehir Belediyesi olarak bayram öncesinde Kurban Poşeti de dağıtacaklarını ve kurban kesim yerlerinin ilaçlanarak şehre gezici araçlarla gül suyu sıkılacağını da söyleyen Bahçeci; ‘’ Vatandaşlarımızın özellikle temizlik noktasında daha dikkatli ve hassas davranmalarını istiyorum’’ dedi.

TELEFONLA ACİL HİZMET

Kurban Bayramı süresince kurban atıkları kontrol edilip en kısa sürede kaldırılarak çevreyi rahatsız etmeleri önlenecek. Bu konularda vatandaşlar; her türlü şikâyetlerini günün her saatinde 153 Alo Zabıta veya 214 10 10 numaralı AK MASA şikâyet hattına bildirebilecekler.

Temizlikle ilgili şikâyetler için 214 10 10 veya 153, su arıza işleri için 185, inşaat kanalizasyon sorunları için 214 10 10 yangın ve afetler için 110 İtfaiye, cenaze hizmetleri için 188 numaralı telefonlardan 24 saat hizmet verilecektir’’dedi.

Konuşmasının sonunda bütün İslam Âlemi ve Kırşehirli hemşerilerinin Kurban Bayramını kutlayan Başkan Bahçeci, huzurlu ve mutlu bir bayram temennisinde bulundu.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN