Kırşehir Belediyesi’nden İsrail mallarına boykot

23 Temmuz 2014
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
569 defa okundu.
Kırşehir Belediyesi’nden İsrail mallarına boykot

Kırşehir Belediyesi, işletmelerinde bulunan İsrail kökenli ürünlerin satışını durdurdu.

Kırşehir Belediyesi’nden İsrail mallarına boykotKırşehir Belediyesi İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırılarını boykot etmek amacıyla Belediye işletmelerinde İsrail kökenli ürünlerin satışını durdurdu.

Kırşehir  Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, belediyeye ait tesislerde İsrail’in Gazze’ye yönelik yaptığı saldırılara tepki amacıyla boykot kararı aldıklarını söyledi.

Bahçeci ayrıca, “İsrail Bu mübarek ayda, hak hukuk tanımadan fiili tecavüz başlattı. Bu bir soykırımdır. Hiçbir yerde bir soykırıma gönlümüz razı olmaz. Dünyanın neresinde olursa olsun mazlum milletlerin yanında olmak için elimizden geleni yapacağız. Bugün Filistin, yarın başka bir ülke olabilir. Yapanları kınıyoruz. Yapacağımız hiçbir şey yoksa hiç olmazsa onların ürettiği ürünlerden almayarak bu işe katkı sağlayabiliriz. Toplum olarak aldığımız mallara dikkat etmemiz gerekir. Çünkü aldığımız İsrail malı, bir Müslüman’ın başında bomba olup patlayabilir. Bizler, bugünden yarını inşa etmenin, yarını imar etmenin sorumluluğunu omuzlarımızda taşıyoruz. Ayrıca Belediye olarak Ramazan boyunca düzenlediğimiz etkinlikleri de iptal ediyoruz. ”

 

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN