Kırşehir Belediyesi Kardeşliği Pekiştiriyor

3 Mayıs 2017
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
337 defa okundu.
Kırşehir Belediyesi Kardeşliği Pekiştiriyor

thumbnail_RESİM 2

Kırşehir Belediyesi Tarafından Karabağ Savaşı Gazisi “ İbad Hüseyinli” nin Adı Kent Parkın Batısında Kalan Yol Üzerindeki Sokağa Verildi

Kırşehir Belediyesi, Azerbaycan Türkiye kardeşliğini pekiştirmek amacıyla Karabağ Savaşı Gazisi ve “Azerbaycan Bayrağı Madalyası” sahibi İbad Hüseynli’nin adını Kırşehir’de Kent Parkın batısında kalan 9 metre genişliğindeki yol üzerinde bulunan sokağa verdi.

Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci’nin öncülüğünde Belediye Meclisi’nin aldığı karar gereğince, Azerbaycanlı Kahraman İbad Hüseynli’nin adı verilen sokağın açılışı , bugün saat 15:30’da Cumhurbaşkanı Baş Danışmanı Yalçın Topçu ve İbad Hüseyili’nin katılımı ile yapılacak.

Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci: “Belediyecilik sadece asfalt atmak, kanalizasyon yapmak değil, bunlar belediyecilerin asli görevi, bunları yapmak mecburiyetindeyiz. Ama birde belediyeciliğin sosyal bir faaliyet alanı var. Halkımızın bilinçlendirilmesi, halkımızın değerlerini daha iyi öğrenmesi içinde bazı faaliyetler yapmamız gerekiyor. Bizlerde kardeşliğimizin nişanesi olarak Karabağ Savaşı Gazisi ve “Azerbaycan Bayrağı Madalyası” sahibi İbad Hüseynli’nin adını 01.12.2016 tarih ve 141 nolu meclis kararı ile Kent Park’ımızın Batısında kalan yol üzerindeki sokağa verdik. Sokak tabelamızın açılışını Cumhurbaşkanımızın Baş Danışmanı Yalçın Topçu’nun katılımı ile gerçekleştireceğiz.

Bilindiği gibi İbad Hüseynli, Karabağ Savaşın’da büyük kahramanlıklar göstermiş, kurduğu gönüllü birliklerle düşman cephesinin gerilerine sızarak Ermenilere ağır zayiatlar verdirmişti. İbad Hüseynli düzenlediği bir operasyonla, Karabağ’daki Ermeni Ordusunun komutanı ve Fransa’daki Orly Katliamı sanığı Monte Melkonyan’ı da etkisiz hale getirmiş; Haydar Aliyev tarafından “Azerbaycan Bayrağı Madalyası” ile ödüllendirilmişti.

Ayrıca 4 Mayıs 2017 tarihinde İl Müftülüğü Konferans salonunda Saat :16.00’da Tarihi Gerçekler Işında Soykırım Yalanları adlı konferans düzenlenecek. Konferansa Prof. Dr. Gaffar Çakmaklı Mehdiyev ile Araştırmacı Yazar İmdat Avşar katılacaktır. Hemşerilerimizi açılışımızı onurlandırmaya ve konferansımızı izlemeye davet ediyorum.” dedi.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN