KIRŞEHİR BELEDİYESİ GENÇLİK MERKEZİ’NİN GURUR TABLOSU

18 Ağustos 2022
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
89 defa okundu.
KIRŞEHİR BELEDİYESİ GENÇLİK MERKEZİ’NİN GURUR TABLOSU

Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, 2022-YKS sonuçlarına göre üniversitelere yerleşen öğrenciler arasında bulunan Kırşehir Belediyesi Gençlik Merkezi (BEGEM) Kursiyerlerine Başarı Belgelerini 19 Ağustos 2022 Cuma günü saat 18:00’da verecek!

Başkan Selahattin Ekicioğlu: Açmış olduğumuz Destekleme Yetiştirme Kurslarındaki öğrencilerimizin başarı tablosu bizlere ne kadar doğru bir iş yapmış olduğumuzu gösterdi!

2022-YKS sonuçlarına göre üniversitelere yerleşen öğrenciler arasında Kırşehir Belediyesi Gençlik Merkezi (BEGEM) kursiyerleri de ilimizin başarı grafiğini yükselterek katkı sundular.

Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, 2022-YKS sonuçlarına göre üniversitelere yerleşen öğrenciler arasında Kırşehir Belediyesi’nin Halk Eğitim Merkezi iş birliği ile açmış olduğu Destekleme Yetiştirme Kursu öğrencilerinin önemli bir yere sahip olduğunu dile getirerek bu gurur tablosunda emeği geçen herkesi kutladı. Başkanımız Ekicioğlu, açıklamasında şunları ifade etti:

“Öncelikle yerleştirme sonuçlarının herkese hayırlı olasını diliyorum. Bu yıl YKS’ye hazırlanan gençler için BEGEM ve Halk Eğitim Merkezi iş birliği ile açmış olduğumuz kurslar büyük ilgi gördü. Ve biz de üzerimize düşen sorumluluk anlayışıyla eğitimde marka kent olan Kırşehir’in başarı grafiğinin daha da yukarılara çıkarılması için ne gerekiyorsa yaptık. Önceliğimiz öğrencilerimizin modern ve sağlık bir ortamda istedikleri kaynaklara da ulaşabilecekleri ortamı oluşturmak oldu.

Tarih ve kültür şehri Kırşehir, sosyokültürel açıdan da öğrenci dostu bir şehir olarak her zaman adından söz ettirdi ve biz de Kırşehir Belediyesi olarak öğrencilerimizin üniversite hayatına hazırlanmaları noktasında ilgili ekiplerimizle birlikte planlı bir çalışma gerçekleştirdik.

Açmış olduğumuz Destekleme Yetiştirme Kurslarındaki öğrencilerimizin başarı tablosu ise bizlere ne kadar doğru bir iş yapmış olduğumuzu gösterdi.

Bilindiği üzere Belediye Gençlik Merkezi’nde (BEGEM) Kütüphanemiz, Kişisel Gelişim Kurlarımız ve Spor Salonumuz ile öğrencilerimize hizmet vermeye devam ediyoruz. Kütüphanemize 17 bin kişi kayıtlı olup günlük ortalama 50-60 kişi faydalanıyor. Milli Eğitim Müdürlüğü tarafında Halk Eğitim aracılığıyla BEGEM bünyesinde açılmış olan Destekleme ve Yetiştirme Kursumuza 96 öğrenci kayıt yaptırmış ve bu gençlerimizden 65’i düzenli bir şekilde derslerden, denemelerden ve rehberlik hizmetlerinden faydalanmıştır.

Biz Kırşehir Belediyesi olarak kurslara katılan öğrencilerimize ücretsiz kaynak kitapları konusunda da destek sunduk ve bu eğitim öğretim yılı boyunca belirli günlerde tam gün eğitim, 62 adet deneme, rehberlik görüşmeleri ve veli bilgilendirmeleri ile gençlerimizi takip ederek dönemi tamamladık.

Ve geldiğimiz noktada Kurslara devam eden 65 öğrencimizden 54 öğrencimiz üniversiteye yerleşmeye hak kazanarak hepimizin gurur kaynağı oldular.

2022-2023 yılı kurs kayıtları için başvuruların da 22 Ağustos 2022 tarihinde başlayacağını hatırlatarak; buradan bir kez daha, başarıda emeği bulunan, tüm öğrencilerimizi ve öğretmenlerimizi kutluyor, başarılarının devamını diliyorum.”

(Haber Merkezi)

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN