Kırşehir Belediyesi En Sosyal Belediye

7 Kasım 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
377 defa okundu.
Kırşehir Belediyesi En Sosyal Belediye

thumbnail_sosyal-beld-copyBelediye Başkanı Yaşar Bahçeci:”Sosyal Belediyecilik Bizim İşimiz”

Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci göreve geldiği günden bu yana birçok sosyal belediyecilik hizmetlerini Kırşehir’e kazandırdı. Örnek olan bu hizmetler birçok kişi tarafından takdir gördü. Başkan Bahçeci göreve geldiği günden bu yana sosyal belediyecilik hizmetlerine ağırlık veriyor. Bunların başında da Hayır Evi, Kadın Emek Pazarı,Mahalle konakları, Cenaze hizmetleri, sosyal projeler, Aile Yaşam Merkezi ve Belediye Gençlik merkezi geliyor.

İYİLİK VER İYİLİK AL: HAYIR EVİ

Kırşehir’in ihtiyaç mağazası, iyilik verip, iyilik alabileceğiniz hayır evi ihtiyaç sahibi vatandaşların vermeden aldığı bir iyilik mağazası olarak hizmetini sunuyor. Vatandaşlar tarafından yapılan birinci ve ikinci el ürün bağışları ile hizmetlerin yürütüldüğü mağazada gıda’dan , bebek kıyafetlerine, mutfak ürünlerinden yetişkin kıyafetlerine, yatak, yorgan, yastık, koltuk, çanta, ayakkabı gibi her çeşit ürünün yer aldığı mağaza ihtiyaç sahiplerini mutlu etmeye devam ediyor.

ŞEFKAT ELİ VE GÖNÜLDAĞI PROJESİ İLE YARDIM ELİMİZİ UZATIYORUZ

Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci’nin göreve geldiği günden bu yana kimsesiz, yemek yapamayacak durumda olan yaşlılara her gün sıcak yemek getiriliyor. Kırşehir Belediyesi yemekhanesinden birbirinden güzel yemekler pişiyor ve Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nün tespitleri ile sahiplerine dağıtılıyor. Şefkat Eli Projesinde 47 öksüz ve yetim çocuğumuzu ve Gönül dağı projesinde 29 yaşlı ve muhtaç aile’ye yardım ediliyor

CENAZE HİZMETLERİ TAKDİR TOPLUYOR

Vatandaşlara fark yaratan hizmet sunan, Kırşehir Belediyesi sosyal belediyecilik hizmetleri kapsamında cenaze hizmetlerinde takdir topluyor. Belediyenin Park Bahçeler müdürlüğü mezarlıklar şefliği 7 gün 24 saat aldığı cenaze bildirim formları üzerine, talep eden vatandaşların cenaze yıkama hizmetlerini ve defin işlemlerini Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nün ekipleri ile gerçekleşiyor.Kırşehir’de bir yakınını kaybeden vatandaşın kendisini hiç yalnız hissetmemesi için Kırşehir Belediyesi tüm ekiplerini vatandaşın emrinde hizmet sunmaya hazır tutuyor.

KOMŞULUK KÜLTÜRÜ SEMT KONAKLARINDA YAŞANIYOR

Başkan Bahçeci, sosyal yaşam ve beceri kazanma alanlarına her geçen gün bir yenisini daha kazandırmaya devam ediyor

Başkan Bahçeci sosyal belediyecilik hizmetlerinden;Mahalle Konakları ve Sosyal Yaşam Merkezleri’nden her geçen gün bir yenisini daha vatandaşın hizmetine sunuyor. Bahçelievler Konağı ve Kervansaray Konağı vatandaşlar tarafından oldukça yoğun talepler alıyor. Birçok beceri, yetenek kurslarının yanı sıra çocuklara etüt merkezi olarak hizmet veriliyor. Kişisel gelişim sunumları da oldukça talep edilen diğer faaliyetler arasında.2014 yılında yapımı için söz verilen 40 proje arasında yeni mahalle konakları da bulunmakta.

AİLE YAŞAM MERKEZİ ve BELEDİYE GENÇLİK MERKEZİ (BEGEM) İLGİ ODAĞI

Kırşehir’de kültürel, sosyal ve eğitsel alanda faaliyetlerimizi artırmak ve Kırşehirlilerin ihtiyacı olan etkinlikleri düzenlemek için bu merkezlerimizi açtık diye kaydeden Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci; “ Açtığımız kurs merkezlerimiz Kırşehirliler tarafından yoğun ilgi topluyor. Kış ve yaz dönemlerinde farklı alanlardaki kurslarla Kırşehir’de sosyal hayata zenginlik katıyoruz. Kırşehir’in huzur şehri olma yolunda önemli adımlarından biri olarak gördüğümüz ‘sosyal

belediyecilik’ anlayışımızın en güzel örneklerinden biri olan kurs merkezlerimizde; Kuranı kerim, resim, ebru, halk oyunu, zekâ oyunları, gitar, piyano, bağlama, tezhip, tel kırma, iğne oyası, kurdele nakışı, elde maraş işi, takı tasarım, giyim, ahşap boyama, dantel anglez, suzeni, halı dokuma, seramik boyama, mefruşat, yağlı boya resim, ebru, tezhip, hüsnü hat, filografi, çocuk gelişimi, temel muhasebe, ingilizce, işaret dili, santralist, Arapça, okuma yazma, diksiyon, yönetici asistanlığı, aşçılık, bağlama, halk müziği koro, sanat müziği koro, ney, ud, gitar, ritim, dans aerobik, step aerobik, pilates, bağlama ve okul öncesi kursları veriliyor.” dedi.

YAVRULARIMIZ SÜNNET ŞÖLENİ İLE ERKEKLİĞE ADIM ATIYOR

Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci “ Ailelerimizin sevincine ortak oluyoruz. Göreve geldiğimiz yıldan itibaren binlerce çocuğun erkekliğe attığı ilk adıma vesile olan Kırşehir Belediyesi, çocukların ve ailelerin ilk mürüvvetlerine ortak oluyor. ” Eğer çocuklarımızı mutlu bir şekilde yarınlara taşıyabilirsek ülkemizin, milletimizin yarınları bugüne göre çok daha güzel olacak. O bakımdan çocuklarımıza hizmetin en iyisini yapmaya gayret ediyoruz.” Başkan Bahçeci aileleriyle bu sevince ortak oldukları çocukların en güzel yarınlara ulaşması için çabaladıklarının altını çizdi.: “Her şey bir tek kimsenin Allah razı olsun duasını alabilmek içindir. Bugünden yarına bu fani dünyada elde edebileceğimiz en büyük kazançta budur. Her şey geliyor ve geçiyor. Devirler geçiyor; ama bu fani dünyanın içerisinde asıl olan gönüller kazanabilmek, hayırla yad edilebilmek, hoş sadalar bırakabilmektir. İşte bunun için sizlerden aldığımız güç ve destekle ve sizlerin hayır dualarıyla yola yolculuğa devam ediyoruz. Ben bugün bu yavrularımızın mürüvvetlerini gördüğümüz bu anlarda ülkemize de hayırlı günler diliyorum.”

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN