KIRŞEHİR BAYRAMI ‘EMNİYET’ ALTINDA GEÇİRECEK

19 Eylül 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
425 defa okundu.
KIRŞEHİR BAYRAMI ‘EMNİYET’ ALTINDA GEÇİRECEK

bariyer

Kırşehir halkının huzur ve güvenini sağlama noktasında gecesini gündüzüne katarak bayram, tatil demeden özverili bir şekilde çalışan Kırşehir Emniyet Müdürlüğü Kurban Bayramı’nda da Kırşehir’in huzur ortamını koruyacak. Emniyet Müdürlüğü ekipleri Kurban Bayramı boyunca önceden aldıkları tedbirlerle hareket ederek, bayramın güven ortamında geçmesini sağlayacak.

 

Kırşehir İl Emniyet Müdürlüğü,  Kırşehir halkının 23 – 27 Eylül 2015 tarihleri arasında kutlayacağı Kurban Bayramı ve Bayram tatilini huzur, barış ve güven içerisinde, milli birlik ve beraberlik duygularıyla geçirebilmeleri için gerekli olan bütün tedbirler tamamladı.

Kırşehir Emniyet Müdürlüğü Kurban Bayramı münasebetiyle planladıkları ve aldıkları tedbir planını şu şekilde sıraladı:

“-22-24 Eylül 2015 Salı ve Çarşamba günleri;14:00/22:00 saatleri arasında Ankara Caddesi, Lise Caddesi, Terme Caddesi üzerinde, otogar ve Uzun Çarşı civarında ikişerli grup halinde toplam (8 çift) yaya devriye görevlendirilmiştir.

-22-27  Eylül 2015 tarihleri arası Perşembe günü, ilimiz mezarlıkları (Bağbaşı, Kümbetaltı, Aşıkpaşa, Şehitlik)  yaya devriyeler tarafından kontrol altında tutularak ziyaretlerin huzur ve sükun içerisinde geçirilmesi sağlanacaktır. Ayrıca Ramazan Bayramı süresince tüm mezarlıklarda vatandaş ziyaretleri ekipler marifetiyle takip edilecektir.

– 24 Eylül 2015 günü Bayram namazı süresince camilerde gerekli güvenlik tedbirleri alınacaktır.

– Protokolün katılacağı resmi bayramlaşma töreni ile bayram süresince yapılacak olan açık görüşlerin sağlıklı bir şekilde yapılması için gerekli güvenlik tedbirleri alınacaktır.

– Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğünce bayram tatili süresince 7 ekiple görev yürütülecek, trafik düzeni ve kontrolü sağlanacaktır.

– Bölge Trafik Denetleme Şube Müdürlüğünce 6 ekiple görev yürütülecek, bayram tatili süresince şehirlerarası yol güzergahında gerekli denetim ve kontroller yapılacaktır.”

Kırşehir Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada ayrıca, “Emniyet Müdürlüğümüz olarak Kırşehir’in huzur ve güven ortamını sağlamak ve var olan huzur ortamının devamını temin edebilmek maksadıyla özverili bir şekilde görev yaparken tek amacımız ilimizin her yönüyle huzur ve güven içerisinde bulunmasını sağlamaktır.

Tüm vatandaşlarımızın kurban bayramını kutlar, huzurlu ve sağlıklı günler dileriz.” ifadelerine yer verildi.

 

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN