KIRŞEHİR BAROSUNDAN TERÖRE LANET

2 Aralık 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
338 defa okundu.
KIRŞEHİR BAROSUNDAN TERÖRE LANET

40_01Kırşehir Barosu Diyarbakır Barosu Başkanı Tahir Elçi’ye yapılan saldırıyı Kınadı

Diyarbakır Barosu Başkanı Tahir Elçi‘ye yapılan saldırı  sebebiyle Kırşehir Barosu  yazılı açıklama yaptı. Kırşehir Barosu Başkanı Av. Mehtap Karaburçak Tuzcu tarafından ‘terörü bir kez daha lanetliyoruz’ sözleri ile başlayan yazılı basın açıklamasında: “Terörü bir kez daha lanetliyoruz. Diyarbakır‘da avukat meslektaşlarıyla basın açıklaması yaptığı sırada çıkan çatışma sonucu öldürülen Diyarbakır Barosu Başkanı Av.Tahir Elçi, yaşamını yitirmiştir. Başkanın ölümünden saniyeler önce meydana gelen çatışmada iki polis memurumuz şehit edilmiştir. Olaydan ötürü büyük üzüntü duyduğumuzu belirterek çatışmada hayatını kaybeden Av. Tahir Elçi’ye ve şehit edilen polislerimiz Ahmet Çiftaslan ve Cengiz Erdur’a Allah’tan rahmet, ailelerine başsağlığı ve sabırlar diliyoruz.”
Olayın hemen ardından inceleme için olay yerine giden Başsavcı ve ilgili heyete ateş açılarak delillerin toplanması önlenmiştir. İlan edilen sokağa çıkma yasağı ardından heyet ikinci kez olay yerine gitmiş ancak bir defa daha ateş açılması sonucu deliller tam toplanamadan olay yerinden ayrılmak zorunda kalmışlardır.
Olayın bir an önce aydınlatılarak faillerin yakalanıp gerekli cezayı almaları sağlanmalıdır. Zira olayın Türk milletinin birlik ve bütünlüğünü parçalamak amacıyla yapıldığı herkesçe malumdur. Bu nedenle soruşturma büyük önem arz etmektedir. Şüphesiz ki Barolar bu soruşturmanın takipçisi olacaktır.”ifadelerine yer verdi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN