“KIRŞEHİR ASAYİŞ VE GÜVENLİK AÇISINDAN ÜLKEMİZİN EN HUZURLU İLLERİ ARASINDA”

10 Nisan 2019
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
37 defa okundu.
“KIRŞEHİR ASAYİŞ VE GÜVENLİK AÇISINDAN ÜLKEMİZİN EN HUZURLU İLLERİ ARASINDA”

“KIRŞEHİR ASAYİŞ VE GÜVENLİK AÇISINDAN ÜLKEMİZİN EN HUZURLU İLLERİ ARASINDA”

Türk Polis Teşkilatı’nın 174’üncü kuruluş yıldönümü İlimizde törenle kutlandı. Cacabey meydanında düzenlenen törende saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı okundu. İl Emniyet Müdürü İsmail Hakkı Akyüz tarafından Atatürk Anıtı’na çelenk konuldu.

“HER TÜRLÜ, YIKICI VE BÖLÜCÜ FAALİYETLERE KARŞI KOYAN DÜNYADA ÖRNEK BİR TEŞKİLATTIR”

Huzur ve güvenliğimizin teminatı olan Tüm Polis Teşkilatımızın kuruluşunun 174. Yıl dönümü büyük bir gurur ve coşkuyla kutluyoruz diyen Kırşehir Valisi İbrahim Akın,  

“Türk Milleti tarih sahnesinde yer aldığı günden beri bağımsız yaşamış, oluşturduğu teşkilat yapısıyla tarihe yön veren güçlü devletler kurmuştur. Bu teşkilatlardan biriside bugün kuruluşunun 174. Yıl dönümü gururla kutladığımız Türk Polis teşkilatımızdır. Polis teşkilatımız milletimizin huzur ve güvenini sağlayan devletimizin bölünmez bütünlüğüne yönelik her türlü, yıkıcı ve bölücü faaliyetlere karşı koyan dünyada örnek bir teşkilattır. Polis teşkilatımızın değerli mensupları, devleti, milleti, bayrağı ve kutsal saydığı değerlerin muhafazası için gerektiğinde canını seve seve feda ederek şehit olmayı yüce saymış ve Türk milletinin övünç kaynağı olmuştur. Kurulduğu günden itibaren çağın gereklerine uygun olarak, modern araç gereçlerle, teknik alt yapısını kuvvetlendiren tecrübeli ve donanımlı kadrosuyla suç ve suçlarla mücadelesini kararlılıkla sürdüren Türk Polisi dün olduğu gibi bugünde ilk günkü heyecanla görevinin başında, aziz milletimizin hizmetindedir”

“TEŞKİLATIMIZA DÜŞEN SORUMLULUK, GİDEREK ARTMIŞTIR”

Vali Akın, “Yaşadığımız yüzyılda bilişim teknolojilerinin ilerlemesiyle birlikte suç türleri de çeşitlilik göstermektedir. Toplumsal huzurun sağlanması vatandaşlarımızın temel hak ve özgürlüklerinin korunması ve suçlularla etkin mücadele edilmesi noktasında teşkilatımıza düşen sorumluluk, giderek artmıştır. Teşkilatımız her ne kadar fedakârca çalışarak toplumsal huzuru inşa etmeye çalışsa da tek başına polisiye tedbirlerle huzur ve güven ortamının sağlanması mümkün değildir. Vatandaşlarımızın da polisimize yardımcı ve destek olması son derece önemlidir. Devletinin ve milletinin yanında olmayı kendisine görev bilen Kırşehirliler de her zaman olduğu gibi bugünde polis teşkilatımızın yanındadır. Vatandaşlarımızın desteği ve her kademede görev yapan polislerimizin üstün görev anlayışı neticesinde bugün Kırşehir’imiz asayiş ve güvenlik açısından ülkemizin en huzurlu illeri arasında yer almaktadır. Vatandaşlarımızın huzur ve güvenliği için mesai gözetmeksizin büyük bir özveriyle görevlerini sürdüren tüm emniyet personelimize teşekkürlerimi iletiyorum. Bu duygularla 174. Kuruluş yıl dönümüne ulaşan Türk Polis teşkilatı mensuplarının gününü kutluyor, görevleri başında şehit olan emniyet mensuplarımıza Allah’tan rahmet, görevi başında bulunanlara, emekli olanlara aileleri ile birlikte sağlık başarı ve mutluluklar diliyorum.”

“TOPLUMDA BARIŞ VE GÜVEN ORTAMININ DEVAMI BAKIMINDAN VATANDAŞLARIMIZIN YARDIMINA VE DESTEĞİNE İHTİYACIMIZ VARDIR”

Kuruluş tarihi olan 1845 yılından bugüne kadar ülkemizin huzur ve güvenliğini sağlamayı, vatandaşlarımızın can ve mal emniyetiyle namusunu korumayı, devletimizin bölünmez bütünlüğünü hedef alan tehdit ve tehlikelere kaşı mücadele etmeyi, kendisine vazife edinen gücünü kanunlardan, desteğini de halktan alan, geçmişi şan ve şerefle dolu teşkilatımızın 174. Kuruluş yıldönümünü hep birlikte kutlamanın gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz vurgusu yapan Kırşehir İl emniyet Müdürü İsmail Hakkı Akyüz,

“Demokratik hukuk devletinin öncelikli görevi, vatandaşların can ve mal güvenliğini korumak, huzur ve güven içinde hayatlarını sürdürebilmesini sağlamaktır. Bu görevleri de demokratik, hukuk kuralları içerisinde yerine getiren sistemin temel taşlarından biride emniyet teşkilatıdır. Türk Emniyet Teşkilatının kuruluşundan bu yana anayasanın kanunları doğrultusunda Cumhuriyetimizin varlığı, vatanın bütünlüğü, milletin bölünmezliği uğrunda Atatürk ilkelerine bağlı kalarak vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğini korumak, toplumun huzur ve refahını sağlamak yurtta huzur ve güven ortamını oluşturarak toplumsal barışı temin etmek amacıyla hukukun üstünlüğünü, insan haklarına saygıyı ve demokratik toplum düzeninin devamını kendine ilke edinen bir teşkilat olmuştur. 174. Yıllık köklü bir geçmişi ile büyük bir birikime sahip olan Türk Polis Teşkilatı kamu düzeni ve vatandaşların huzur ve güven içinde yaşamalarını sağlamak amacıyla bu kutsal görevi üstlenmiştir. Zaman ve mekân gözetmeksizin, gece gündüz, hafta sonu, bayram demeden günün 24 saatinde büyük bir özveri ile üstlendiği görevi başarıyla yerine getirmiş, vatandaşlarımıza karşı, güler yüzlü, hoşgörülü ve yardımsever olmalarıyla vatandaşlarımızın gönlünde ayrı bir yere sahip olmuştur.”

“TOPLUMDAN DESTEK ALMAYAN GÜVENLİK BİRİMLERİNİN BAŞARI YAKALAMASI MÜMKÜN DEĞİLDİR”

Akyüz, “Milletimizin huzur ve güven ortamında hayatlarını sürdürebilmeleri için polisimizin üstlendiği görevleri tek başına yerine getirmeleri yeterli değildir. Teknolojik imkânların kullanılmasının yanında, toplumda barış ve güven ortamının devamı bakımından vatandaşlarımızın yardımına ve desteğine ihtiyacımız vardır. Toplumdan destek almayan güvenlik birimlerinin başarı yakalaması mümkün değildir. Emniyet teşkilatı geçmişten bugüne ülkemizin bölünmez bütünlüğünü, kardeşliğimizi, barış ve huzurumuzu, milli birlik ve beraberliğimizi bozmak isteyen tüm terör örgütlerinin öncelikli hedefleri arasında yer almıştır. Bu terör örgütlerine karşı, milli birlik ve beraberlik ruhu içerisinde dimdik ayakta durmuş, vatanın bölünmez bütünlüğü için kahramanca mücadele ederek terör örgütlerine karşı büyük bir başarı elde etmiştir. Devletimizin bekası ve geleceği için, milletimizle birlikte bugüne kadar terör örgütlerine karşı azim ve kararlılıkla yürüttüğümüz mücadele bu terör sona erinceye kadar devam edecektir. Vatandaşlarımızın huzuru bizim mutluluğumuz ve gururumuzdur. Yasaların bizlere verdiği yetkiler çerçevesinde ülkemizin güvenliği için tüm tedbirleri almaktayız. Kırşehir İl Emniyet Müdürlüğü olarak, İlimizde meydana gelen suçların önlenmesi, aydınlatılması ve vatandaşların güveni konusunda büyük başarılar gerçekleştirdik. Bundan sonra ki hedefimizde kadromuzda yer alan bütün arkadaşlarımız ve özellikle 2019 yılında bünyemize katılan 75 ve hala alımı devam eden 20 Bekçi Personelimizle birlikte yakalanan bu başarıyı devam ettirmek, ilimizde huzur ve güven ortamını bir üst düzeye taşımak devlet otoritesini sarsmaya yönelik her türlü kanunsuzluğu ortadan kaldırmak, polis halk ile ilişkilerine özen göstererek halkımıza daha kaliteli ve hızlı hizmet sunulacaktır. Devletimiz ve milletimizin selameti uğruna canlarını feda eden aziz şehitlerimizi rahmetle anıyorum. Geride kalan ailelerine şükranlarımı sunuyorum” dedi.

HABER: SÜMEYYE ŞAHİN

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

HTML Snippets Powered By : XYZScripts.com