Kırşehir Ansiklopedisi’ne Destek

19 Ekim 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
217 defa okundu.
Kırşehir Ansiklopedisi’ne Destek

an1Ahi Evran Üniversitesi, Kırşehir Valiliği ile Kırşehir Belediyesi’nin Himayesinde Hazırlanan Kırşehir Ansiklopedisine Destek Veriyor

Şubat ayında düzenlenen bir toplantıyla örnek fasikülün tanıtımının yapıldığı Kırşehir Ansiklopedisi için ikinci toplantı, 14 – 16 Ekim 2016 tarihlerinde Kırşehir’de yapıldı. Ülkemizin değişik üniversitelerinden bilim insanları ile farklı çevrelerden katılımcıların oluşturduğu Kırşehir Ansiklopedisi ekibi, Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya’nın daveti üzerine 15 Ekim 2016 tarihindeki toplantısını Ahi Evran Üniversitesi’nde gerçekleştirdi. Toplantıya Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Gökbel ve öğretim üyeleri katıldı.

Toplantıda bir konuşma yapan Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya, Kırşehir için önemli bir çalışma olan Kırşehir Ansiklopedisi ekibine her türlü desteği vermeye hazır olduklarını ifade ederek bu çalışmanın üniversitemiz için de bir kazanım olacağını söyledi. Ahi Evran Üniversitesi akademik personelinin çalışmaya katkı sağlamak ve gerekli konularda yardımcı olmak üzere hazır olduğunu ifade eden Rektör Karakaya, çalışmaya sonuna kadar destek olacaklarını belirtti. Çalışmayı kültür mirası açısından da üniversite olarak önemsediklerini söyleyen Rektör Karakaya, çalışmayı yürüten saygıdeğer konukları üniversitemizde ağırlamaktan duydukları mutluluğu dile getirdi.

Kırşehir Ansiklopedisi adına konuşan İstanbul Aydın Üniversitesi Tarih Bölümü öğretim üyesi Prof. Dr. İlhan Şahin ise üniversitenin kapılarını açan ve çalışmaya destek olan Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya’ya teşekkür ederek ansiklopedinin, gelecek nesillerin faydalanacağı bir kaynak ve Kırşehir için önemli bir kazanım olacağını söyledi. Geçmişini bilmeyen milletlerin geleceğini bilemeyeceğini ifade eden Şahin, bilim yuvası olarak nitelendirdiği üniversitemizden büyük destek gördüklerini söyleyerek bu destekten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Ansiklopedi için üç binden fazla madde başlığı tespit edildiğini anlatan Prof. Dr. İlhan Şahin, bu sayının taslak olduğunu ve çalışma ilerledikçe madde başı sayısının artacağını söyledi. Şahin, her biri beş yüz sayfa olmak üzere beş ciltten oluşması planlanan bu önemli eseri, ele el Kırşehirli hemşerilerimize sunacağız dedi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN