Kırşehir Ahi Evran Üniversitesinin Beşiktaşlı öğrencileri; “Evvelim Sen Oldun, Ahirim Sensin” dedi

28 Eylül 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
805 defa okundu.
Kırşehir Ahi Evran Üniversitesinin Beşiktaşlı öğrencileri;  “Evvelim Sen Oldun, Ahirim Sensin” dedi

Kırşehir Ahi Evran Üniversitesinin Beşiktaşlı öğrencileri;

“Evvelim Sen Oldun, Ahirim Sensin” dedi

Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Beşiktaşlı öğrencilerinin açmış olduğu “UNİBJK AHİ EVRAN” ekibi Neşet Ertaş’ı ölümünün 6. yıl dönümünde en anlamlı şekilde andı.

Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi’nin Beşiktaş grubu üyesi 20 kişilik bir grup Bozkır’ın Tezenesi Neşet Ertaş’ı mezarı başında ziyaret ederek günün anısına yaptırdıkları “Evvelim Sen Oldun, Ahirim Sensin” sözünün yer aldığı bir afiş açtılar.

Afiş Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Beşiktaşlılar grubunun resmi internet sayfası ve Instangram’daki bazı sayfalar aracılığı ile de büyük beğeni kazandı.

‘Saza vurduğun her bir namenin tadıdır Beşiktaşlı olmak. Biz de Anadolu’da Beşiktaş’a vuruldu, ne yapalım dostlar’ diyen Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi UNİBJK AHİ EVRAN başkanı aynı zamanda Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Radyo-Televizyon bölümü öğrencilerinden Alperen Poyraz gazetemiz muhabirine yaptığı özel açıklamalarda şunları kaydetti; “Bozkır’ın Tezenesi Neşet Ertaş gerek tavrıyla, gerek duruşuyla gerekse benimsediği değerleriyle bize çok şey kattı. Örnek oldu. Özellikle Neşet Ertaş’ın sanatına, Onun yaptığı işlere, hep saygı duydum. Hepimiz Büyük Usta Neşet Ertaş’la Gurur duyuyoruz, eminim ki rahmetli Büyük Usta da Kırşehir’le Gurur duyuyordur.

“BÜYÜK USTAD BİZİM İÇİN UNUTULMAZ BİR EFSANE”

Büyük Üstad “Gönül dağı”, “Seher vakti çaldım yarin kapısını”, “Kendim ettim kendim buldum”, “Neredesin sen”, “Ah yalan dünya”, “Yazımı kışa çevirdin”, “Ahirim sensin” ve “Bahçe duvarından aştım” türküleriyle gerek bizim gerekse tüm dünyanın gönlünde bir sevda haline geldi. (Haber: Didem CEYLAN)

Bu haberi okuyanlar bunları da okudu.
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

HTML Snippets Powered By : XYZScripts.com