Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya:“15 Temmuz, Milli Birlik ve Beraberliğin Simgesi Haline Geldi”

14 Temmuz 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
715 defa okundu.
Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya:“15 Temmuz, Milli Birlik ve Beraberliğin Simgesi Haline Geldi”

Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya:

“15 Temmuz, Milli Birlik ve Beraberliğin Simgesi Haline Geldi”

Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ)’nün alçakça gerçekleştirdiği hain darbe girişimi sonrası milletimizin destansı bir kahramanlık zaferi sergilediği 15 Temmuz’un yıl dönümüne girmiş bulunmaktayız. Bu şanlı gün için Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya 15 Temmuz Şehitlerini anma mesajı yayımladı. Rektör Karakaya yayımladığı mesajında şunları kaydetti:

“Ülkemiz 15 Temmuz 2016 gecesi hain bir darbe girişimine maruz kalmıştır. Milli iradenin ayaklar altına alınmaya çalışıldığı bu günde Gazi Meclisimiz’e ve milletimizin üzerine bombalar atılarak birçok masum vatandaşımız şehit edildi, binlercesi yaralandı. Ülkemizin milli varlık ve bütünlüğüne karşı gerçekleşen bu acımasız saldırı, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın “Şehirlerin Meydanlarına İnin” çağrısı ile harekete geçen milletimizin ve güvenlik güçlerimizin vatan sevgisi, azim ve kararlılığı ile önlenmiştir. Milletimiz bu hain darbe girişimine karşı fedakârca canını ortaya koymuştur.

Bugün dimdik ve daha güçlü yoluna devam eden ülkemiz, devleti ve milleti ile birlikte 2023 hedefleri doğrultusunda var gücü ile çalışmaktadır. Ülkemiz, bugün emin adımlarla geleceğe yürüyorsa, 15 Temmuz şehit ve gazilerimizin buna katkısı çok büyüktür. Milli birlik ve beraberliğimizin simgesi haline gelen bu anlamlı gün vesilesiyle, kahraman şehitlerimizi ve gazilerimizi minnet ve saygıyla anıyor 15 Temmuz Demokrasi Zaferini kutluyorum.” (Haber Merkezi)

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN