Kırşehir Adliyesi ile Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü Personellerine eğitim verildi

13 Ekim 2021
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
135 defa okundu.
Kırşehir Adliyesi ile Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü Personellerine eğitim verildi

Kırşehir İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü’nce, Kırşehir Adliyesi ile Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü Personellerine afet farkındalık eğitimi düzenlendi.

Kırşehir İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü’nce, Kırşehir Adliyesi ile Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü Personellerine afet farkındalık eğitimi düzenlendi.

Gerçekleştirilen eğitimde; afete hazırlığın önemi, yaşam çevremizde ki riskler, afet ve acil durum planı, afet ve acil durum çantası, afet sırasında doğru davranış şekilleri, afet ve acil durum anında ilk 6 saatin önemi, afet sigortası, bina güvenliği, tahliye ve toplanma alanları, arama kurtarma, ilkyardım, deprem, yangın, sel, çığ, heyelan ve AFAD gönüllülük projesi konularında bilgilendirme yapıldı.

2021 Türkiye Afet Eğitim Yılı kapsamında, kamu kurum ve kuruluşları, yerel yönetimler, üniversiteler, sivil toplum kuruluşları ve özel kuruluşlarla işbirliği içerisinde, illerde valilerin, ilçelerde kaymakamların koordinesinde, Covid-19 pandemi sürecinin de seyri gözetilerek, ilimiz genelinde afet farkındalığın arttırılması ve yaygınlaştırılması amacıyla eğitim faaliyetleri devam ediyor.

(Haber Merkezi)

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN