KIRŞEHİR “ACİL SERVİSLERİ”NDE KÖKLÜ DÜZENLEME

2 Şubat 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
910 defa okundu.
KIRŞEHİR “ACİL SERVİSLERİ”NDE KÖKLÜ DÜZENLEME

Sağlık Bakanlığı’nın genelgesinde Acil Servis ile ilgili düzenlemeler doğrultusunda;

KIRŞEHİR “ACİL SERVİSLERİ”NDE KÖKLÜ DÜZENLEME

Sağlık Bakanlığı genelgesi doğrultusunda Kırşehir Hastaneleri Acil servislerinde köklü değişikliklere gidiliyor.

Sağlık Bakanı Ahmet Demircan, Kırşehir Sağlık Müdürlüğü ile birlikte 81 ilin sağlık müdürlüklerine bir genelge gönderdi ve birçok düzenlemenin hayata gireceğinin müjdesini verdi. Sağlık Bakanlığı, acil servislerde yaşanan yoğunluğun önüne geçmek amacıyla acil servis hizmetlerine yönelik yeni düzenlemeler yaptı.
Sağlık Bakanı Ahmet Demircan, imzasıyla yayınlanan ve Kırşehir’e de ulaşan genelgede, özellikle acil servisleri dolup taşan 63 hastanenin düzenlemeleri daha hızlı yapması istedi. Düzenlemeyi yapacak hastaneler arasında Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin bulunmadığı öğrenildi.
Buna göre, yoğun bakımlarda yatak sorunun çözümü için ara bakım üniteleri oluşturulacak. Acillerde Mesai Kaydırma veya Vardiya Branş Polikliniği Uygulaması yapılacak, kısa müşahedeler iki saati geçmeyecek şekilde planlanacak. Klinik hastaların bakımı acillerde engellenecek.
Kış mevsimi nedeniyle Kırşehir’de de acil servislerde yaşanan yoğunluğun önüne geçilecek uygulama da start alıyor. Bu noktada devreye giren Sağlık Bakanı Ahmet Demircan, Kırşehir Sağlık Müdürlüğü ile birlikte 81 ilin sağlık müdürlüklerine bir genelge gönderdi ve birçok düzenlemenin hayata gireceğinin müjdesini verdi. Sağlık Bakanlığı, acil servislerde yaşanan yoğunluğun önüne geçmek amacıyla acil servis hizmetlerine yönelik yeni düzenlemeler yaptı.
ACİL OLMAYANLAR İÇİN YENİ POLİKLİNİK AÇILACAK
Kırşehir’e ulaşan genelgede şu ifadelere yer verildi: “Hastanelerde standart poliklinik hizmetlerinde ‘Mesai Kaydırma veya Vardiya Branş Polikliniği Uygulaması’ yapılacak. Acil servise başvuran hastalara sağlık personeli ile etkin triaj yapılarak, sarı alan muayenesi gerekmeyen hastalardan öncelikle acil servis yeşil alanında muayene olması gerekenlere ‘Yeşil Alan 1’ kodu verilerek, acil serviste genel tabip muayene polikliniklerinde bakılması sağlanacak. Öncelikle çocuk sağlığı ve hastalıkları, iç hastalıkları, kulak burun boğaz hastalıkları ve ortopedi ve travmatoloji branşları ile birlikte, hastanelerin acil servislerinde yeşil alan hasta oranı ek poliklinik açmayı gerektiren diğer branşlar için de acil servis alanı dışında ve yakın yerleşiminde olmak koşuluyla, ‘Yeşil Alan 2’ kodu ile poliklinik açılacak.”

Sağlık Bakanı Ahmet Demircan’ın imzasıyla, Kırşehir Sağlık İl Müdürlüğü’ne gönderilen ve acil servis hizmetlerine yönelik düzenlemeleri içeren genelgeye göre, acil servislerdeki hasta gözetimi sürelerinde de düzenlemeye gidilecek. Kısa müşahede süresi 2 saati geçmeyecek şekilde planlanacak. 2 saatten fazla acil gözlem veya tabip gereken hastaların, acil servis bünyesindeki acil yataklı servislerde gözlemi ve tedavisi sağlanacak.
ACİL SERVİSLERDE DÜZENLEME

Öte yandan, acil servislerde basit fiziksel iyileştirmeler de yapılacak. İlgili acil servislerde ivedilikle küçük onarım, basit yapım işlerinin yapılması ve hasta ve hasta yakını imkânları ve konforunun artırılması sağlanacak.
İlgili acil servislerde araç giriş çıkış ve otopark imkânlarının genişletilerek acil hastalara araç park imkanları ve kolaylığı getirilecek.

Haber Merkezi

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On