Kırşehir 8 Yıl İçerisinde Değişti

27 Şubat 2017
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
251 defa okundu.
Kırşehir 8 Yıl İçerisinde Değişti

thumbnail_RESİM (20)

Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci;”Söz Verip de Hayata Geçiremediğimiz Hiçbir Proje Yok”

Belediyenin yapmış olduğu hizmetler ile ilgili birtakım bilgi veren Belediye Başkanı Yaşar  Bahçeci, “Belediyenin yol, su, temizlik hizmetleri yapması gereken zorunlu hizmetler olduğunu hepimiz bilmekteyiz. Ancak, elimizde uzun yıllardan beri maalesef ihmal edilen altyapı sorunumuz vardı, yol sorunumuz vardı. Geldiğimiz günden beri bu işlerle mücadele etmeye çalışıyoruz. Toplam1 Milyon 285 binmetre kare Bitümlü Sıcak Karışım Asfalt Yol Yapıldı 2017 yılı içerisinde 210 bin ton sıcak asfalt yol yapılacaktır. Sıcak asfalt cadde ve sokaklarda asfalt çalışmalarında kullanılacaktır. Bununla birlikte kilit parke taşı çalışmalarına aralıksız devam etmekteyiz. 2017 yılında 150 bin metre kare sert zemin ve kaldırım çalışmamız olacak. Bütün sokaklarda hemen hemen hepsinde çalışmalarımızın olduğunu görmeniz mümkündür. Özellikle bu yıl kaldırım ve asfalt çalışmalarını birlikte götürmeye çalışacağız.” ifadesini kullandı.

Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, Kırşehir Belediyesi olarak mali disiplini sağlayan ender belediyeler arasında yer aldıklarını ifade etti. 8 yıl önce görevi devraldıklarında borçlarla karşı karşıya kaldıklarını vurgulayan Başkan Bahçeci, ilk önce mali disiplini sağlayarak hem borçları ödediklerini hem de Kırşehir’i gelecek yüzyıllara taşıyacak yatırımları hayata geçirdiklerini dile getirdi. 8 yıl içinde Kırşehir’in çehresini tamamen değiştirdiklerini kaydeden Başkan Bahçeci, “Şehri marka kent haline getirmek için tüm birimlerimizle çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Seçimlerde halkımıza verdiğimiz sözlerin daha fazlasını yerine getiriyoruz. Bundan sonraki süreç içerisinde yine hizmet akışına devam edeceğiz. Hedefimiz görev süremizin bitimine kadar olan süreç içerisinde Kırşehir’in da Allah’ın izniyle girmeyeceğimiz sokak ve cadde kalmayacak. Bizim bir inancımız var; ‘Yol medeniyettir’ yol mutlaka olmalıdır. Yolla özlemleri hasretleri birbirine kavuşturuyor, insanları birbirine kavuşturuyoruz’ bu anlamda şehir içerisi de aynıdır. Bir yerden başka bir yere gitmek için mutlaka düzgün temiz ve pırıl pırıl bir sokakta yürümek ile çamur ve çukur içerisinde yüzmek arasında dağlar kadar fark olduğu hepimiz bilmekteyiz.” diye konuştu.

KIRŞEHİR’DE CİDDİ ANLAMDA ALT YAPI SORUNU ARTIK KALMADI

Kayıp-kaçaklarında önüne geçmek için ciddi çalışmalar olduğunun altını çizen Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci: “Kırşehir Alt yapı çalışmalarımız hemen hemen bitti. Kanalizasyon çalışmalarımızda toplam 166.800 metre kanalizasyon çalışması yaptık. 2017 yılında ise 6 bin metre kanalizasyon çalışması yapılacaktır. % 77 olan kanalizasyon çalışmamız % 100’e ulaşmıştır. Medaş, Telekom,Jeotermal çalışmalarla Kırşehir’de ciddi anlamda alt yapı sorunu artık kalmadı.Bundan sonra yapacağımız çalışmalar ise Mart ayı itibari ile havalarının ısınması ile birlikte üst yapı çalışmalarına başlayacağız.Cadde ve Sokaklarla ilgili yatığımız proje bittiğinde artık cadde ve sokaklarımız pırıl pırıl olacak.Bundan sonraki süreçte de suyun temizliği noktasında elimizden gelen hassasiyeti göstereceğiz. Şu anda Kırşehir’e vermiş olduğumuz su, standartların üzerinde ve çok kaliteli bir sudur. Bunun yanı sıra oluşturduğumuz kayıp-kaçak ekibi ile yapılan mücadele sonucu kaçaklarla mücadele yapıldı. Bu sayede hem kaçak suyun önüne geçmiş olacağız, hem de kaliteli suyu halkımızla buluşturacağız.” dedi.

HABER MERKEZİ

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN