Kırşehir 15 Temmuz Ruhunu Diri Tutacak

12 Temmuz 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
572 defa okundu.
Kırşehir 15 Temmuz Ruhunu Diri Tutacak

Kırşehir 15 Temmuz Ruhunu Diri Tutacak

FETÖ’cü darbe girişiminin 2. yıldönümündeki etkinlikler ve anma törenleri için Kırşehir’de hazırlıklar başladı

Meclis, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi ve 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nde törenler yapılacak. Kırşehir’deki bütün camilerde sela okunacak. Demokrasi nöbetlerinde olduğu gibi bu yıl da Cacabey Meydanı’nda Kırşehir halkı nöbet tutacak. Cumhurbaşkanlığı himayesinde, 15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Şehitleri Anma Haftası hazırlıkları Kırşehir’in de aralarında bulunduğu 81 ilde gerçekleştirilecek.  Direnişin sembol yerleri TBMM, 15 Temmuz Şehitler Köprüsü ve Cumhurbaşkanlığı Külliyesi önünde anma etkinlikleri yapılacak.

Kırşehir’de 15 Temmuz Programı şu şekilde belirtilmiştir; Bugün saat 13:30’da 15 Temmuz Darbe Girişimi Konulu Fotoğraf Sergisinin Açılması (Cacabey Meydanı), saat 14:30’da Neşet Ertaş Kültür ve Sanat Merkezi’nde “Dini İstismar Eden Terör Örgütleri ile Mücadele” konulu PANEL  gerçekleştirilecek.

Yarın ise saat 11:00’da İl Müftülüğü Konferans Salonu’nda 15 Temmuz’da Ne Oldu? isimli konferans sunumu yapılacak.

15 Temmuz Pazar günü ise, saat 11:00’da 15 Temmuz Şehitlerimizin Kabirlerini Ziyaret, Şehit Gökhan Yıldırım (Kaman İlçesi Kargın-Yenice

Mezarlığı), Şehit Ayhan Keleş (Kaman İlçesi Kuramdı Mezarlığı) ziyaret edilecek.

Saat 12:00’da Şehitlerin Ruftu için Mevlid-i Şerif Okutulması, Hatim

Dualarının Yapılması ve İkram (Hoca Ahmet Yesevi Camii). Saat 20:00’da Askerlik Şubesi Önünde Toplanma, 20:30’da Askerlik Şubesi Önünden Cacabey Meydanı’na kadar Milli Birlik Yürüyüşü yapılacak. Cacabey Meydanında yürüyüşün son bulmasının ardından saat 21:00’da 15 Temmuz Darbe Girişimi konulu film ve slayt gösterimleri Kırşehir halkına sunulacak. Program akışı saat 21:15’ten itibaren Cacabey Meydanı’nda devam ederken 15 Temmuz Şehitlerini Anma Demokrasi ve Milli Birlik Günü Programı, Saygı Duruşu ve istiklal Marşı, Kuramı Kerim Tilaveti, Protokol Konuşmaları, Şiirlerin Okunması, Mehteran Gösterisi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yapacağı konuşmanın canlı izlenmesi ve saat 00:13’te Tüm Camilerde Sela’ların Okunması ile sona erecek.

CAMİLERDEN SELÂLAR YÜKSELECEK, ŞEHİTLER ANISINA MEVLİT OKUNACAK

Meclis’te özel oturum yapılacak. Hain darbe girişiminin 2’nci yıl dönümünde 15 Temmuz ruhunun yaşatılması için iki koldan çalışma yürütülecek. Devlet kurumları 15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Şehitleri Anma Haftası hazırlıklarına devam ederken AK Parti’de bayram için özel bir komisyon oluşturdu.

15 TEMMUZDA MEYDANLAR DOLUP TAŞACAK

Etkinliklerde Cacabey Meydanı’nın da yine 15 Temmuz’da olduğu gibi dolması beklenirken kalkışmayı bedenlerini siper ederek durduran şehitler de anılacak. TBMM, Boğaz Köprüsü ve Cumhurbaşkanlığı Külliyesi önünde de anma etkinlikleri planlanırken Kırşehir dahil 81 ildeki camilerden selaların okunması bekleniyor.

15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Şehitleri Anma Haftası hazırlıkları kapsamında Cumhurbaşkanlığı, AK Parti ve TBMM’de etkinlikler gerçekleştirilecek. 40 Arena Gazetesi ekibinin edindiği bilgilere göre etkinliklerin şöyle olması bekleniyor: “Darbeye karşı bedenlerini siper eden şehitler mezarlarının yanı sıra etkinliklerle anılacak. Sergiler, paneller ve toplantılarla darbe girişimi ve milletin direnişi bir kez daha hatırlatılacak. Bu çerçevede ‘demokrasi nöbetleri’nde olduğu gibi meydanların yine dolması bekleniyor.15 Temmuz direnişinin sembol yerleri olan TBMM, 15 Temmuz Şehitler Köprüsü ve Cumhurbaşkanlığı Külliyesi önünde anma etkinlikleri planlanıyor.”

15 TEMMUZ RUHU YENİDEN YEŞERECEK!

15 Temmuz gecesi yine Kırşehir’deki camilerden selaların okunması bekleniyor. Kırşehir’de bütün camilerde şehitler anısına mevlid-i şerifler ve dualar okunacak. Öte yandan Cumhurbaşkanlığı’nın koordinesinde kamuda yapılacak anmalarda kullanılacak materyaller de belirlenecek. Anmalarla standardizasyon sağlanması için logodan, gönder bayrağına, şapkadan tişörte, rozetten bloknota kadar bütün materyallerin ebadı, kullanılacak renkler ve yazı karakterleri tek tek tespit edilecek. Yine günün anlamına özel logo tasarımı yapılacak. Kırşehir dahil 81 ilin dört bir yanında düzenlenecek anma etkinleri kapsamında kurulacak sahne ve platformlar da aynı standartlarda olacak. Bunun yanı sıra 15 Temmuz’a özel afişler hazırlanacak. (Haber: Didem CEYLAN)

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On