KIRMIZI IŞIK KONUSUNDA YAYALARA BİLGİLENDİRME ÇALIŞMASI YAPTI

26 Şubat 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
333 defa okundu.
KIRMIZI IŞIK KONUSUNDA YAYALARA BİLGİLENDİRME ÇALIŞMASI YAPTI

 

1 (222)Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü Kırmızı Işık Konusunda Yayalara Yönelik Bilgilendirme Çalışması Yaptı

Güvenli Trafik Güvenli Yarınlar Projesi Kapsamında yayalara yönelik trafik düzeni ve güvenliği açısından uyulması zorunlu olan trafik işaretleri ile ilgili duyarlılığı artırmak amacı ile uygulamalı olarak bilgilendirme çalışması yapıldığı bildirildi.

EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜNDEN YAPILAN AÇIKLAMADA;

“Kırşehir Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü görevlilerimizce Trafik ekipleri ile birlikte şehrimizin işlek kavşaklarında yayalara yönelik trafik düzeni ve güvenliği açısından uyulması zorunlu olan trafik işaretleri ile ilgili duyarlılığı artırmak,  özellikle yayaların karşıdan karşıya geçişlerde trafik ışıkları ile ilgili olarak uymaları gereken kurallar konusunda uygulamalı olarak bilgilendirme ve bilinçlendirme faaliyeti yapılmıştır. Faaliyet esnasında kontrolsüzce yola çıkan ve kırmızı ışıkta karşıya geçmeye çalışan yayalar uyarılmış ve güvenli geçiş konusunda bilgilendirilmiştir.

Yapılan faaliyet ile yayaların trafik kurallarına uymaları konusunda duyarlılığın arttırılması, vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğinin sağlanması ve üzücü olayların yaşanmasının önüne geçilmesi amaçlanmıştır.

Vatandaşlarımızın kendi can ve mal güvenliği açısından trafik kurallarına uymalarını ve kural ihlalleri ile ilgili olarak karşılaştıkları durumları 155 POLİS İMDAT hattına bildirmelerini önemle rica ediyoruz.”

Kırşehir Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü olarak vatandaşların can ve mal güvenliğinin sağlanması ve huzurlu bir Kırşehir için önleyici polislik hizmetlerine yönelik çalışmalar kararlılıkla devam edeceği bildirildi.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN