KIRMIZI ET ALARMDA

12 Mart 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
329 defa okundu.
KIRMIZI ET ALARMDA

DSC_4906

 Kırşehir 40 Arena Gazetesi Sahibi ve Genel Yayın Yönetmeni Sait Yanık’ın Hazırlayıp Derleyip Sunduğu Bu Yazıda Çok Şey Öğreneceksiniz!

 Türkiye’nin kanayan yaralarından biri olan kırmızı et  Türkiye de olduğu gibi Kırşehir’de de önemli ölçüde tüketilen bir besin kaynağı.40 Arena Gazetesi olarak Kırşehir’de bir araştırma yapalım dedik hem de kaynağından beklide çoğumuzun varlığını dahi bilmeyen Ahi Evran Üniversitesi Ziraat Fakültesi Dekanı olan Mustafa Kurt Hocamdan randevu talep edip sağ olsunlar kendilerinin yoğun programı arasından bizlerle iletişime geçip Dekan Yardımcısı Yrd.Doç.Dr.Atilla Taşkın Hocama yönlendirerek bizlere Kırşehir’deki Büyük Baş ve Küçük Baş Hayvancılığını bilimsel bir şekilde biz sorduk onlar cevapladı

Sait Yanık- Soru 1-Atilla Hocam Kırşehir Ziraat Fakültesini bize biraz tanıtır’mısınız?

Ziraat Fakültesi Tanıtım

Fakülte, Kırşehir Ziraat Fakültesi adıyla 11.07.1992 tarih ve 3837 sayılı kanun ile Gazi Üniversitesine bağlı olarak kurulmuştur. Daha sonra adı ve bağlantıları değiştirilerek 17.03.2006 tarih ve 26111 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak kurulan Ahi Evran Üniversitesine bağlanmıştır. Fakültemizin kuruluşunda Tarla Bitkileri, Bahçe Bitkileri, Toprak Bilimi ve Bitki Besleme, Tarımsal Biyoteknoloji,  Zootekni ve Bitki Koruma olmak üzere altı bölüm açılmış, 2011 yılında Biyosistem Mühendisliği ve Peyzaj Mimarlığı, 2013 yılında da Tarım Ekonomisi bölümlerinin açılması ile bölüm sayısı 9’a yükselmiştir.

Ahi Evran Üniversitesi Ziraat Fakültesi; bilgi üreten, ürettiği bilgiyi ekonomik ve toplumsal faydaya dönüştürmeyi hedeflemektedir. Çevreye duyarlı, biyolojik çeşitliliği ve doğal kaynakları koruyan, ilgili sektörler ve bölge halkı ile bütünleşmiş seçkin bir bilim merkezi olma vizyonu taşımaktadır.

Devamı Pazartesi Günü

Anahtar Kelime:
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN