KIRGARAT-C Başkanı Yanık, Canlı Yayında Gündemi Değerlendirdi

29 Kasım 2017
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
382 defa okundu.
KIRGARAT-C Başkanı Yanık, Canlı Yayında Gündemi Değerlendirdi

Her Hafta TV 1 Ekranlarında Süleyman Kaçmaz’ın Sunduğu Haber Programına Canlı Bağlanan KIRGARAT-C Başkanı Sait Yanık, Gündemde Öne Çıkan Haber Başlıklarını Değerlendirdi

40 Arena Gazetesinin daha önce gündeme getirdiği Atatürk Heykelinin de atıl durumunda bulunduğu boş araziye sonunda çözüm üretildiğini, TV 1 Haber Programına Canlı bağlanarak Süleyman Kaçmaz’a aktaran KIRGARAT-C Başkanı Sait Yanık, Mısır’da gerçekleşen 335 Masumun hayatını kaybettiği saldırıyı ve Kırşehir’de eskiden Mehmet Akif Ersoy Lisesi olarak kullanılan ve şuan metruk halde olan bina da yerlerde bulunan Türk Büyükleri posterleri ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Ahiler ve Ozanlar şehrinin gündemini TV 1 Ekranlarında izleyicilere aktaran Cemiyet Başkanı Sait Yanık, Kapadokya Havaalanı yolu hakkında da şunları aktardı; “Kırşehir’de uzun yıllar gündemden düşmeyen ve hemen her seçimde siyasilerin vaatlerine konu olan Kapadokya havaalanı yolu sorunu kent gündemini işgal etmeye devam ediyor. Kırşehir’den bu havaalanına mucur Hacıbektaş-Gülşehir üzerinden 86 km’de ulaşım sağlanırken. Kızılırmak havzası boyunca ıslah edilecek bir yolla 56 km’ye düşüyor. Daha önce Kırşehir milletvekili Mikail Arslan’ın girişimleri ile Kırşehir kesik köprü- Yörücek- Abuşağı hattında çiftli otoban olarak projelendirilen bu yol, Sonraları yine Kırşehir milletvekili Salih Çetinkaya’nın devreye girmesiyle kızıl ırmağın Ortaköy tarafına doğru tek şerit olarak kaydırılmış ve milletvekili Mikail Arslan dâhil geniş bir kesimce tepki görmüştü. Şimdi, Kırşehir, Nevşehir İlleri Merkez, Gülşehir İlçeleri Kesikköprü, Kuruağıl, Yamalı, Abuuşağı, Tuzköy’ü Mevkii´nde Karayolları Genel Müdürlüğü 6. Bölge Müdürlüğü tarafından yapılması planlanan Kırşehir-Kesikköprü-Tuzköy 2. Kesim Havaalanı Bağlantı Yolunun ihaleye çıkacağı açıklandı. Âmâ hala bir gelişme yok. Kırşehir-Kapadokya Havaalanı Yolu tamamlandığında mesafe, 86 kilometreden 56 kilometreye düşecek. Hacıbektaş üzerinden yapılan Kırşehir’den Kapadokya Havaalanı’na ulaşım, 86 kilometre iken bu proje ile ulaşım mesafesi, Kesikköprü-Yörücek-Abuşağı üzerinden Kızılırmak boyunca seyreden bir güzergâhta ile 56 kilometreye düşüyor. 10 yılı geçkindir seçim propagandalarına konu olan bu proje Kırşehir ve bölge gündeminin ana konularının başında geliyor” dedi.

KIRGARAT C Başkanı Sait Yanık, Süleyman Kaçmaz’ın sorularını yanıtlarken Mısır’da yaşanan vahşete de değindi; “Kırşehir Sivil Toplum Kuruluşlarının ortak basın açıklamasında Mısır Katliamı sebebiyle taziye mesajı yayınladı. 335 masum hayatın katlinin, dünyanın şahit olduğu en büyük cinnet ve en büyük vahşet olarak dile getirdi.
“Mübarek bir Cuma gününde Allah’ın evi olan bir Mabedde ibadet halindeki masum insanlara yönelik bir katliam küresel dünyanın şahit olduğu en büyük cinnet en büyük vahşettir. Bu cinnet ve vahşeti işleyenlerin adalet, merhamet ve özgürlük dini İslam ile bir ilişkileri olamaz.
Mısır’da gerçekleşen bu vahşette hayatlarını kaybeden mümin kardeşlerimize Allah rahmet eylesin.. Hayatını kaybedenlerin acısından dolayı ülkemizde bir gün süreyle milli yas ilan edilmiştir. Türkiye, dost ve kardeş Mısır halkının bu menfur saldırıdan kaynaklanan acısını içtenlikle paylaşmaktadır ve yanındadır. Başımız sağolsun” dendi.

Sait Yanık; “Atatürk Anıtı ile ilgili sorulara da açıklık getirerek şu ifadelere yer verdi;Vali Necati Şentürk, yapılacak yeni hükümet konağı hakkında sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve basın mensupları ile fikir alış-verişinde bulundu. Yapılacak yeni Hükümet Konağı’nın Kırşehir’e yakışır bir şekilde inşa edileceğini belirten Vali Necati Şentürk, ayrıca arsa üzerinde hafriyat çalışmalarına başlanacak olması nedeniyle bu alandaki Atatürk Anıtının inşaat çalışması sırasında zarar görmemesi için geçici olarak kaldırılması gerektiğini söyledi. Valilik Binasının 2 bin 270 m2 alan üzerinde zemin + 3 kat + teras katı şeklinde inşa edileceğini belirten Vali Necati Şentürk; “Biz her konuda halkımızın sesi olduğuna inandığımız Sivil Toplum Kuruluşu temsilcileri ve basın mensuplarının görüşlerine önem veriyoruz. Onlarla önemli konular hakkında da istişareler yapıyoruz. Bugün de konuyla ilgili olan STK temsilcileri ve basın mensupları ile inşaat alanında bulunan Atatürk Anıtının yukarıda bahsettiğim zaruret nedeniyle geçici olarak başka bir yere kaldırılması konusunda görüş alış-verişinde bulunacağız. Ayrıca burada kaldırılması gereken yaklaşık 10 ağacı da başka bir alana nakledeceğiz. Nakledeceğimiz bu ağaçların yerine, belirleyeceğimiz başka bir alana bin ağaç dikeceğiz,” dedi. STK temsilcileri ve basın mensuplarının görüşlerinin alınıp inşaat alanında yapılan incelemenin ardından, Valilik makamınca alınan karar gereğince, inşaat alanındaki Atatürk Anıtının geçici olarak mevcut Valilik Hizmet Binası önüne konulması uygun görüldü.

Eski Mehmet Akif Ersoy Lisesi olarak kullanılan metruk binada yerde Türk Büyüklerinin posterlerinin bulunması konusunda da şu ifadelere yer verdi; “metruk halde olan bina da yerlerde bulunan Türk Büyükleri posterleri ile ilgili Milli Eğitim Müdürlüğü inceleme başlattı. Mezun olduğu okula giderek gördükleri karşısında yaşadığı durumu anlatan Ömer Duran, “Mehmet Akif Ersoy  Lisesinin yıkılıp yerine Uygulamalı Turizm Oteli yapılacağını öğrendim. Okulu ziyaret ederek anılarımı tazelemek istedim. Tüylerim görünce diken diken oldu. Türk Büyüklerinin fotoğrafları da atıl bir şekilde terk edilmiş gidilmiş” dedi. Yaşanan paylaşımla ilgili açıklamada bulunan İl Milli Eğitim Müdürü Şevket Karedeniz, ise posterlerin atıl vaziyette olması ile ilgili okul yöneticileri ile görüştüğünü söyledi. Milli Eğitim Müdürü Karadeniz, “Konu ile ilgili hemen inceleme başlattık. Sorumlu arkadaşlarımızı tekrar toplantıya çağırdık. Bu tür durumlarda okullar taşınmadan söylediğimiz ilk şey Türk Bayraklarının Mustafa Kemal Atatürk ün portreleri ile milli ve manevi değerlerimizin muhafazasının sağlanmasıdır Okul, 31 Ekim tarihinde boşaltılarak yıkımı yapılacak müteahhitte teslim edilmiştir” dedi. Binayı devrederken içerisinde bir şey olmadığının da altını çizen Karadeniz konuşmasını şöyle sürdürdü: “Bina içerisinde bayrak, flama, lafzatullah gibi herhangi bir şey bırakılmamıştır. Okul, Milli Eğitim Müdürlüğü yetkililerince müteahhitte verilmeden önce kontrol edilmiş haberde geçen konu ile ilgili hiçbir materyale rastlanılmamıştır “demektedir fakat çokta inandırıcı olmamıştır

Kırşehir’de, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanmasına (FETÖ/PDY) yönelik soruşturma kapsamında, telefonunda örgütün şifreli haberleşme programı Bylock tespit edilen başhekimin tutuklandığını dile getiren Yanık; “Kırşehir Cumhuriyet Başsavcılığının yürüttüğü soruşturma kapsamında, kısa süre önce Akpınar Devlet Hastanesine başhekim olarak atanan Uzman Dr. C.K’nın kullandığı cep telefonu hattında ByLock tespit edildi. İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekipleri, Ankara’da ikamet ettiği ve günlük Akpınar’a gelip gittiği öğrenilen C.K’nın yakalanması için çalışma başlattı. Ankara’daki ikametinde gözaltına alınan C.K, Kırşehir’e getirildi. Ekipler, C.K’nın evinde arama yaptı. Emniyetteki sorgusunun ardından adliyeye sevk edilen C.K, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. C.K’nın, yaklaşık 4,5 ay önce Akpınar Devlet Hastanesine uzman doktor olarak atandığı, daha sonra da başhekimlik görevine getirildiği öğrenildi.

Terör örgütüyle bağlantılı oldukları iddiasıyla gözaltına alınan 11 kişiden 1’inin tutuklandığını söyleyen Yanık; “Kırşehir merkezli 3 ilde Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanmasına (FETÖ/PDY) yönelik operasyonda gözaltına alınan 11 şüpheliden 1’i tutuklandı. Kırşehir Cumhuriyet Başsavcılığınca, FETÖ/PDY’nin sivil yapılanmasının deşifre edilmesi ve terör örgütüyle bağlantılı kişilere yönelik soruşturma kapsamında İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekiplerince Ankara, İstanbul ve Kırşehir’de belirlenen adreslere düzenlenen eş zamanlı operasyonla yakalanan 11 kişinin Emniyet Müdürlüğündeki işlemleri tamamlandı. Ahi Evran Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesinde sağlık kontrolünden geçirilen zanlılar, daha sonra adliyeye sevk edildi. Şüphelilerden 2’si savcılıkça serbest bırakılırken, diğerleri tutuklama talebiyle mahkemeye çıkarıldı. Zanlılardan, FETÖ’nün kapatılan şirketlerinden birisinin ortağı olduğu ileri sürülen eczacı C.E. tutuklandı, 8 kişi ise adli kontrol şartıyla salıverildi

HABER: NURTEN CEYLAN

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On