KIRGARAT-C BAŞKANI SAİT YANIK’TAN TERÖRÜ KINAMA MESAJI

14 Kasım 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
551 defa okundu.
KIRGARAT-C BAŞKANI SAİT YANIK’TAN TERÖRÜ KINAMA MESAJI

sait-yanık12-224x300KIRGARAT-C Başkanı Sait Yanık Fransa’da Gerçekleşen Terör Olaylarını Şiddetle Kınadığını Belirtti

Kırgarat-C Başkanı ve 40 Arena Gazetesi’nin Genel Yayın Yönetmeni Sait Yanık Fransa

2da gerçekleşen terörü kınayarak bir daha böyle bir şey yaşanmamasını temenni ettiğini belirtti Sait Yanık yayınladığı mesajında: “ Paris’te yaşanan terör olayını lanetliyorum. Terör nereden ve kimden gelirse kime karşı yapılırsa hayır demek bir insanlık borcudur. Eş zamanlı gerçekleşen saldırılarda en az 160 kişinin hayatını kaybedip birçok kişinin yaralandığı açıklandı. Fransa’da olağanüstü hal ilan edildi. 4 saldırgan en az 87 genci silahla vurarak öldürdü. Dün Ankara bugün Paris, acının, terörün dini, dili, tarifi yok… Aileler dağılıyor , insanlar çocuklar can veriyor.. Yaşananlar çok acı, hiçbir şeyden haberi olmayan bu zavallı insanlar evlerinin kapısından çıkarken bir daha evlerine dönemeyeceklerini, çocuklarını, annelerini, babalarını ya da eşini, kardeşini göremeyeceklerini bilmİyorlardı … İnsan olmayan ve insanları öldürmek için yaşayan o nefes alan canlılar nasıl bu kadar cani, kötü ve acımazsız, duygusuz olabilirler Şiddetle terörü kınıyorum.” İfadelerini kullandı.

Fransa‘nın başkenti Paris‘te cuma gecesi arka arkaya yaşanan terör saldırılarında en az 128 kişinin öldüğü, 80’i ağır 180 kişinin yaralandığı açıklandı. Cumartesi sabahı Paris polisi tarafından yapılan açıklamaya göre, saldırılarında en az 128 kişi öldü; 80’i ağır, yaklaşık 180 kişi yaralandı.

Fransa Cumhurbaşkanı Hollande, ülkede olağanüstü hal ilan etti ve sınırların kapatıldığını açıkladı.

CNN International ise can kaybını 153 olarak duyurdu. AFP, yaralı 200 kişiden 80’inin durumunun ciddi olduğunu bildirdi. Dünyanın dört bir yanından gelen mesajlarda,Paris‘teki terör saldırıları kınanıyor.

EN KANLI SALDIRI KONSER SALONUNDA

Altı noktaya düzenlenen saldırılardan en kanlısı, Paris‘teki bir rock konseri sırasında gerçekleşti.

Yaklaşık 1500 kişinin olduğu Bataclan konser salonuna saldıran silahlı kişiler; önce el bombaları attı, ardından da içeri girerek yüzlerce kişiyi rehin aldı. Üzerlerinde patlayıcı düzenekler olan saldırganlar, rehin aldıkları kişilerden birçoğunu öldürürken; onlarca kişi de terörle mücadele ekiplerinin düzenlediği operasyonla kurtarıldı.

Yetkililer, ABD‘li grup Eagles of Death Metal’in (Death Metal Kartalları) verdiği konser sırasında gerçekleşen saldırıda en az 100 kişinin yaşamını yitirdiğini açıkladı.

87 GENÇ VURULARAK ÖLDÜRÜLDÜ

Paris belediyesinden bir yetkilinin verdiği bilgiye göre, konser salonundaki dört saldırgan en az 87 genci vurarak öldürdü. Ardından terörle mücadele ekipleri operasyon düzenleyerek binaya girdi, saldırganlar da üzerlerindeki patlayıcıları infilak ettirdi ve can kaybı 100’ü buldu.

Bataclan konser salonu, ocak ayında terör saldırısına uğrayan karikatür dergisi Charlie Hebdo‘nun eski ofisine sadece 200 metre uzaklıkta bulunuyor.

Paris Başsavcısı Francois Molins, toplam can kaybını en az 120 olarak açıklasa da, diğer yetkililer bu sayının daha yüksek olduğunu belirtiyor. CNN International’a konuşan Fransız yetkililer, saldırılarda en az 153 kişinin hayatını kaybettiğini belirtti. Güvenlik kaynaklarınınAFP‘ye verdiği bilgiye göre, yaralı 200 kişiden 80’inin durumu ciddi.

Le Parisien gazetesi, Fransız otoritelere dayanarak, olaylarda ölen ve yaralananların sayısını şu şekilde verdi;

Bataclan: En az 100 ölü, 7’si ağır 11 yaralı
Rue Charonne: 19 ölü, 13’ü ağır 23 yaralı
Rue Bichat: 14 ölü, 10’u ağır 20 yaralı
Avenue de la Republique: 4 ölü, 11’i ağır 21 yaralı
Stade de France: 4 ölü, 11’i ağır 50 yaralı
Boulevard Beaumarchais: 3’ü ağır 7 yaralı

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On