KIRGARAT-C 19 Eylül Gaziler gününü kutladı

18 Eylül 2014
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
442 defa okundu.

sait_yanik_

Kırşehir Gazete, Radyo, Televizyon Cemiyeti Başkanı Said Yanık 19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla kutlama mesajı yayınladı.

‘Gazilerimizin canlarını hiçe sayarak ortaya koyduğu mücadeleye minnettarız’ diyen Said Yanık mesajında şu mesaja yer verdi.

“Ülkemiz topraklarına kanlarını akıtarak tarihimize altın sayfalar yazdıran, Türkiye Cumhuriyeti’nin sonsuza kadar yaşamasının en büyük teminatı olan, ulusal kahramanlığımızın simgesi gazilerimizin 19 Eylül Gaziler Günü’nü hem şahsım adına hemde KIRGARAT-C Başkanı adına kutluyorum.

Milletimizin Atatürk’e şükran ve minnetinin ifadesi olarak 1921 yılında Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından Gazilik unvanının verildiği 19 Eylül tarihi, ‘Gaziler Günü’ olarak kabul edilmiştir.

Bu anlamlı gün, gazi ve şehitlerimize duyduğumuz minnet ve saygının da açık bir göstergesidir.

Ülke olarak hassas günlerden geçtiğimiz bu süreçte milletimizin bölünmez bütünlüğünün ve gazilerimizin önemini şükran, minnet, samimiyet duygularıyla kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere milletimizin huzur ve güvenliği için canlarını ortaya koyan güvenlik güçlerimizi; bu uğurda gazi olmuş, şehitlik mertebesine erişmiş kahramanlarımızı saygıyla anıyorum.”

 

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN