KIRDOST  KAYSERİ’DE BULUŞTU

14 Ekim 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
14176 defa okundu.
KIRDOST  KAYSERİ’DE BULUŞTU

yürüyüşTomarza Beydağı Zirve Tırmanışı ve Doğa Yürüyüşü Etkinliği düzenlendi

Kırşehir Doğa Sporları ve Trekking Kulübü Başkanı Hikmet Gözübüyük, hafta sonu Kayseri’nin Tomarza İlçesi’nde gerçekleştirilen 1.Ulusal Tomarza Beydağı Zirve Tırmanışı ve Doğa Yürüyüşü Etkinliği’ne katılarak Kırşehir’i temsil ettiklerini açıkladı.
Kırşehir Doğa Sporları ve Trekking Kulübü Başkanı Hikmet Gözübüyük, Tomarza Kaymakamlığı ile Tomarza İlçesini Kalkındırma Derneği’nin bir ilke imza atarak ortaklaşa düzenlediği 1. Ulusal Tomarza Bey Dağı Zirve Tırmanışı ve Doğa Yürüyüşü Etkinliği’ne ülkenin dört bir yanından doğa yürüyüşçüleri katıldı.
Sosyal medya üzerinden örgütlenen Kırşehir Doğa Sporları ve Trekking Kulübü’nün Başkanı Hikmet Gözübüyük, “Tomarza İlçesini Kalkındırma Derneği Yönetimi tarafından organize edilen programa katıldık. Hafta sonunu en iyi şekilde değerlendirdik. Programın maddi ve manevi desteklerini esirgemeyen ve programın içinde yer alıp konuklarını en iyi şekilde ev sahipliği yapmaya özen gösteren Tomarza Kaymakamlığı başta olmak üzere Kültür ve Turizm Bakanlığı, Tomarza Belediyesi, Başbakanlık Tanıtma Fonu ve Dipi Dağcılık Kulübü’ne teşekkür ederiz” dedi.
Edinilen bilgiye göre, Tomarza Kaymakamlığı ev sahibi olarak Balıkesir, Bursa, Karaman, Konya, Antalya, Eskişehir, Nevşehir, Kırşehir, Adana başta olmak üzere birçok şehir dışından gelen konuklarını Havaalanı, Otogar ve Tren İstasyonu’ndan tek tek toplayarak ilçe merkezine toplu taşıma araçları ile getirerek, bir araya topladı. Sabah saatlerinde Tomarza İlçesi’nde bir araya gelen yüzlerce doğaseverler öğle saatlerine kadar ilçe merkezini gezerek hem alış-veriş yaptılar hem de ilçenin tarihi yerlerini gezerek bilgi sahibi oldular. Öğle yemeğinden sonra kamp alanını ilçeye bağlı olan Çayinli Mahallesi’ne bağlı Çukuryurt Yaylası’na doğru hareket ettiler.
Organize Komitesi yaptığı açıklamada, “Akşam saatlerine kadar gece kalacakları çadırları kurduktan sonra doğaseverlerin programını düzenledik. Tomarza Kaymakamlığı ve Tomarza İlçesini Kalkındırma Derneği başta olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ederiz. Çadırların kurulmasına ve misafirleri her tülü ihtiyaçlarını giderilmesinde azim ve gayretle çaba gösteren Tomarza İlçesini Kalkındırma Dernek Başkanı Hasan Gürbüz ve yönetim kurulu üyeleri program boyunca misafirlerini memnun edebilmek için var gücü ile çalışmaları, programa katılanlar tarafından takdirle karşılandı. Akşam saatlerinde kamp alanını ziyaret eden Tomarza Kaymakamı Engin Uysal doğaseverlerle sohbet edip onlarla beraber güzel dakikalar geçirdiler. Akşam yemeğinden sonra kamp ateşini yakan Kaymakam Uysal gecenin ilerleyen saatlerine kadar doğaseverlerle çay içip sohbetlerine devam ederek katılımcılarla ilgilendi” dediler.
Kırşehir dâhil, ülkenin dört biryanından gelerek programa katılan herkese teşekkür eden Kaymakam Engin Uysal, “Bu sene ilkiniz düzenlediğimiz 1. Ulusal Tomarza Bey Dağı Zirve Tırmanışı ve Doğa Yürüyüşü etkinliğimizde belki ufak-tefek eksikliklerimiz olmuş olabilir. İnşallah önümüzdeki seneye daha kapsamlı bir şekilde bu programı organize etmeği hedefliyoruz. Ben bir kez daha bizleri kırmayarak etkinliğimize teşrif ettiğiniz için hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim. İnşallah keyifli dakikalar geçirmişinizdir” dedi.
Programın ikinci gününde ise Bey Dağı Zirvesi’ne tırmanacaklar ve doğa yürüyüşüne katıldılar. İki guruba ayrılan doğaseverler akşam saatlerine kadar bol bol yürüyüş yaparak temiz havayı teneffüs ettiler.
Akşam saatlerine doğru kamp alanında buluşan doğaseverler yemeklerini yedikten sonra çadırlarını toplayıp yine geldikleri toplu taşıma araçları ile Kayseri il merkezinde bulunan havaalanı, otogar ve tren istasyonlarına Tomarza Kaymakamlığı tarafından organize edilen toplu taşıma araçları ile gidecekleri yerlere bırakıldı.
Doğaseverler, bu güne kadar birçok il ve ilçede kamp yaptıklarını ama şuana kadar Tomarza İlçesi’nin göstermiş olduğu ilgi ve alakayı şuana kadar kimse göstermedi. Tomarza Kaymakamı Engin Uysal i ve Tomarza İlçesini Kalkındırma Dernek Başkanı Hasan Gürbüz Beyefendi başta olmak üzere konukları ağırlayanlara teşekkür edildi.

Anahtar Kelime: , , ,
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN