‘KİRALIK İŞÇİ’ YASA TASARISININ DURMASI İÇİN KIRŞEHİR’DE SENDİKALAR İMZA KAMPANYASI BAŞLATTI

5 Mart 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
365 defa okundu.
‘KİRALIK İŞÇİ’ YASA TASARISININ DURMASI İÇİN KIRŞEHİR’DE SENDİKALAR İMZA KAMPANYASI BAŞLATTI

KİRALIK İŞÇİ YASA TASARISININ DURDURULMASI İÇİN SENDİKA TEMSİLCİLERİ AK PARTİ İL BAŞKANIN DAN DESTEK İSTEDİ. (ENDERHAN ÖZ/KIRŞEHİR-İHA)

Kırşehir’de 11 sendika temsilcisi, başlattıkları imza kampanyası sonucunda toplanan imza kağıtlarını AK Parti Kırşehir İl Başkanlığı’na verdi.
Kırşehir’de 11 sendika temsilcisi, başlattıkları imza kampanyası sonucunda toplanan imza kağıtlarını AK Parti Kırşehir İl Başkanı Mustafa Kendirli’ye verdi. Burada AK Parti İl Başkanı Kendirli’den tasarının çıkmaması için yardım isteyen temsilciler, sıkıntılarını anlattı. Sendika temsilcileri adına konuşan Türk-İş Kırşehir Temsilcisi Muzaffer Yılmaz, yasa tasarısının çıkmamasını istediklerini söyledi. Yılmaz, “Türkiye zor dönemlerden geçmektedir. Çalışma hayatının ve ülkemizin düzenini bozacak iç ve dış güçlerin olduğunu biliyoruz. Sizlerin bu işin ciddiyeti ve bilinci içerisinde olduğunun da farkındayız.” dedi. Yılmaz ayrıca, “Bu yasa sosyal devlet anlayışı ilkesinin alt yapısının oluşmaması dolayısı ile çalışma hayatına zarar vereceği düşüncesi ile kiralık işçi yasa tasarısının hazırlanmamasını istememekteyiz. Yasa çıkarsa farklı şirketler kurulacak. Şirketler günlük ve saatlik işçi alımları yapacak. Bu yasa tasarısının askıya alınması tarafındayız. Şayet alt yapı olursa ilk imzayı da bizler atacağız” ifadelerini kullandı.
AK Parti İl Başkanı Kendirli de, “7 Haziran seçim sürecinde AK Parti’nin taşeron işçiler üzerine bir vaadi var. Bizler insanımızın sıkıntı duyabileceği hiçbir oluşumun altına imzamızı atmadık, atmayız. Bizler AK Parti ailesi olarak önemli dersler çıkardık ve insanımızı mağdur edecek hiçbir oluşumun içerisinde olmayız. Gerekli birimlere de talepleriniz kesinlikle iletilecek” diye konuştu.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN