Kimsesizlere Şefkat Eli

16 Ocak 2017
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
195 defa okundu.
Kimsesizlere Şefkat Eli

thumbnail_RESİM (4)

 

Kırşehir Belediyesi, Kimsesiz Vatandaşlara Şefkat Elini Uzatmaya Devam Ediyor

Sosyal ve Kültürel projeleriyle de Türkiye’ye örnek olan Kırşehir Belediyesi, kimsesiz vatandaşlara şefkat elini uzatmaya devam ediyor. Şefkat eli ve Gönül dağı projeleri ile yardım elini uzatan Kırşehir Belediyesi’nin uygulaması büyük takdir topluyor.

Kırşehir Belediyesi bünyesinde faaliyet gösteren Aile Yaşam Merkezi başlattığı “Gönül Dağı “ projesi ile Kırşehir’deki yalnız ve yaşlı kişileri sevindirmeye devam ediyor.

Gönül Dağı Projesi kapsamında Aile Yaşam Merkezinden gönüllü bir ekip kurularak Kırşehir’de bulunan yalnız ve yaşlı kişiler tespit ediliyor. Bu kişilerin ihtiyaçları belirlenip, belirli periyotlarda ziyaret edilerek yardımlar yapılıyor. İhtiyaçlar doğrultusunda erzak yardımı, temizlik ihtiyaçlarının görülmesi ve çeşitli sosyal ortamlar sağlanması amaçlanmaktadır. Yaşlı ve kimsesiz kişilerin ziyaret edilmesi ile devam ediyor. Öksüz ve parçalanmış aile çocuklarının kişisel ve sosyal gelişimine katkıda bulunup, öz güvenlerini yükselterek onları topluma faydalı bireyler haline getirmek için de Şefkat eli projesi yürütülüyor.

Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci; Sosyal belediyecilik adına gerçekleştirdiğimiz her şey bizi çok mutlu etmektedir Sosyal belediyecilik ilkesiyle ihtiyaç sahiplerinin her an yanında olduğunu dile getiren Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci ;” Aile Yaşam Merkezimizin gerçekleştirdiği “Gönül Dağı “ projesi ile yalnız ve yaşlı kişilere, Şefkat eli projesi ile de Öksüz ve parçalanmış aile çocuklarına ulaşarak onların ihtiyaçlarını karşılamaya çalışıyoruz.  İstiyoruz ki kimse evsiz, yuvasız, ilgisiz kalmasın ancak bu şekilde yaşayan vatandaşlarımıza sahip çıkmak bizim görevimizdir” dedi.

Paylaşmanın, yardımlaşmanın, birilerinin yüreğine dokunmanın en güzel örneğini Peygamber Efendimiz bir Hadisi Şerifinde “Veren el alan elden üstündür “ diyerek belirtmiştir. Ne kadar paylaşırsak o kadar çoğalır mutluluklarımız, o kadar zenginleşir hayatımız, sevinçlerimiz. Biz de paylaşarak, vererek, birilerinin kalbine, ruhuna dokunarak sorunlarımızın daha azalacağını, mutlulukların daha da artacağını düşünüyoruz.

Yaptığımız yardımlarla birilerinin suratında küçücük bir mutluluk, kalbinde küçücük bir sevinç oluşturabiliyorsak ne mutlu bize. Bu projeler sayesinde bilmediğimiz, tanımadığımız insanların hayatlarına dokunuyoruz. Onların yüzünde gördüğümüz ufacık mutluluk bizim için en büyük mutluluktur. Bizim için son derece önemli ve güzel bir proje ve Belediye olarak böyle bir projeye öncü olmaktan mutluluk ve gurur duyuyoruz. Kırşehirli diğer vatandaşlarımızı da paylaştıkça çoğalan mutluluğa davet ediyor, bu projeye destek olmaya davet ediyoruz” diye konuştu.

 

Anahtar Kelime:
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On