KİMSENİN HAKKI YOKTUR HALKINA TOZ TOPRAK ÇAMUR YEDİRMEYE!

11 Ekim 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
266 defa okundu.
KİMSENİN HAKKI YOKTUR HALKINA TOZ TOPRAK ÇAMUR YEDİRMEYE!

14632569_1079361588838526_3399373_oKırşehir Belediyesi Zabıta Müdürlüğü Ekipleri İle Gıda Tarım Ve Hayvancılık Müdürlüğü Ekipleri Semt Pazarında  ve Caddelerde Açıkta Satılan Gıda Ürünlerini Neden Denetlemiyor?
Halkın daha sağlıklı ve güvenilir gıda tüketmesi amacıyla semt pazarında temizlik ve hijyen kurallarını ihlal edilerek açıkta satışa sunulan gıdalar denetime tabi tutulmuyor. Bu kapsamda da Belediye Zabıta Müdürlüğü ekipleri ile İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ekipleri ortaklaşa hareket ederek semt pazarlarını incelemeye neden almıyorlar? Pazarda, Ankara,Terme, Atatürk, Lise Caddelerinde özellikle açıkta satışa sunulan gıdaları denetlemeyen ekipler, satış yapan esnafların konu hakkında yönetmelik gereğince uyarmaları ve satış yapmaları hakkında bilgi vermeleri gerekirken bir vurdum duymazlık bir iş güzarlık tutturmuş gidiyorlar. Kırşehir Gıda ve Hayvancılık İl Müdürlüğü açıkta satışına sunulan gıdaların çevresel fonksiyonlara bağlı olarak bilgi vermesi gerekirken 15Temmuz FETO/PYD soruşturmasında kendi derdine düşmüş, Kırşehir Zabıta ekipleri ise Belediye Başkanı Yaşar Bahçeciye Plaket vererek durumu kurtarmaya çalışıyorlar. Kırşehir Zabıtası bu konuda bayağı tescillenmiş Manavlar Şarküteriler vergi, Elektrik, kira öderken yanında işçi istihdam ederken her köşe başına kurulmuş satıcıları bir türlü göremez ama gariban biri satmaya kalksa onlarca zabıta başına çullanır Semt Pazarlarında bağırmak çağırmak yasak olmasına rağmen zabıtanın gözünün içine baka baka mandalina, portakalın iyisi burada diye bağırmaktalar.

Aylardır süren alt yapı çalışmaları halkı canından bezdirirken ileri yılları düşünerek biraz daha sabretmeyi beklemekteler Ankara, Terme, Lise ve Atatürk Caddesindeki Marketler, Bakkallar, Simitçiler, Pastacılar ,Börekçiler,Kasaplar,Fırınlar,Aktarlar, Manavlar neden uyarılmıyor? Neden satışlarına ve önlem almamalarına göz yumuyorlar derken şikâyetlerini dile getirmekteler. Bu çalışmalarında bir an önce bitirilerek normal yaşama devam etmek istiyorlar.

Biz biraz daha zahmet çekeriz geleceğimiz için ama hiç kimse bize zehir, toz, toprak,çamur yediremezler denilmekte ve bir an önce yetkililerin önlem alması gerekliliğini belirtmekteler.

Zabıta Müdürlüğü Belediye Başkanına Plaket değil çalışma yaparlarsa en büyük ödül vermiş olurlar. Gıda ve Hayvancılık İl Müdürlüğü ise Allaha emanet hiçbir çalışması yok hiçbir icratı yok ama banka matik memurları çok.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN