“Kimse Darbeye Cesaret Edemez, Millet Var”

26 Kasım 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
255 defa okundu.

dsc_9980Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu 20 milyon lira tutarındaki 10 adet yatırım müjdesini verdi.
Kırşehir programı kapsamında Devlet Su İşleri (DSİ) tarafından yapımı planlanan 1 adet yatırımın temelini atan Bakan Eroğlu, yine DSİ’ye ait 4, Orman Genel Müdürlüğü’ne (OGM) ait 1, Doğa Koruma ve Milli Parklar (DKMP) Genel Müdürlüğü’ne ait 1 tesis olmak üzere 6 tesisin ise açılışını gerçekleştirdi.
Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, 26 Kasım Cumartesi günü Kırşehir’de düzenlenen toplu temel atma ve açılış ile 52 milyon lira yatırım bedelli 7 adet tesisin temelini atarak, açılışını gerçekleştirdi.
Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu’nun, saat 14.00’te Kırşehir Cacabey Meydanı’nda düzenlenen toplu temel atma ve açılışı, tesislerin 1 adedi baraj, 1 adedi gölet, 3 adedi sulama tesisi, Aşıkpaşa Tabiat Parkı çevre düzenleme çalışmaları ile ağaçlandırma ve ormancılık projesinden oluşuyor.
Ayrıca Bakan Prof. Dr. Eroğlu, 13 aileye gelir getirici tür sertifikası ve 6 aileye ORKÖY kredisi verdi.
Cacabey Meydanı’ndaki törende Orman Genel Müdürü İsmail Üzmez, DSİ Genel Müdürü Murat Acu, Milletvekilleri Salih Çetinkaya ve Mikail Arslan, Vali Necati Şentürk birer konuşma yaptı.
Açılış konuşmasını yapan Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, “7,5 yıllık Belediye Başkanlığım döneminde ne zaman Sayın Bakanımıza gitsek, hep bize destek vermiştir. Katı atık, atık su, Kent Park, Güzler Parkı ve su isale hattı sorunlarımızın çözülmesinde destek vermiştir. 30 yılda yenilenememiş altyapıda büyük desteklerini gördüğümüz Sayın Bakanımız sayesinde Kırşehir’imiz kireçli sudan da kurtuluyor. Kent parkın devamında Doğa parkını da hayata geçireceğiz” dedi.
Orman Genel Müdürü İsmail Üzmez de, Ceviz, Badem, Ihlamur, Kestane Eylem Planı gibi 25 eylem planını Türkiye’de uygulamaya koyduklarını, devlet ormancılığından köy ormancılığına yöneldiklerini belirterek, “Kırşehir’e 3 bin fidan dağıtıyoruz. Bu fidanların bulunduğu alana 15 Temmuz Şehitler Ormanı adını verebilirsiniz” dedi.
DSİ Genel Müdürü Murat Acu da, son 14 yılda Kırşehir’e 203 milyon TL’lik yatırım yapıldığını ve 124 milyon hektarlık alanın sulu tarıma kavuştuğunu belirterek, Akpınar’da yapılacak Neşet Ertaş Göleti ihalesinin 8 Aralık’ta yapılacağını söyledi.
Ardından Milletvekili Salih Çetinkaya da konuşmasında, Türkiye’nin zor bir süreçten geçtiğini, millet olarak bu süreci birlikte atlatacakları inancında olduklarını belirterek Orman ve Su İşleri Veysel Eroğlu’na Kırşehir’e verdiği destekler ve yatırımlardan dolayı teşekkür etti.
Milletvekili Mikail Arslan da, Kırşehir’de devam eden DSİ yatırımlarının Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu’nun katkılarıyla hızla devam ettiğini, 14 yılda tüm Türkiye’de olduğu gibi Kırşehir’in de yatırımlardan fazlasıyla nasibini aldığını belirterek, Hirfanlı Barajı ve Seyfe Gölü’nün çevresinde yaşanan birtakım sorunların da giderilmesi gerektiğini ifade ederek, Bakan Eroğlu’ndan talepte bulundu.
Kırşehir Valisi Şentürk de, 25 yıldır tanıdığı Bakan Eroğlu’ndan övgüyle bahsederek, Çiçekdağı’nda 6 köyün susuz kaldığını, bu köylerin su sorununun çözümlenmesi için destek istedi. Ayrıca Çiçekdağı’nda 6 dönüm arazi üzerinde atıl vaziyette bulunan Meteoroloji binasının 4 dönümlük alanının Milli Eğitim Bakanlığı’na devredilerek ortaokul yapılmasını istedi.
Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Cacabey Meydanı’nda Kırşehirlilere hitaben yaptığı konuşmasında, 52 milyon TL’ye ulaşan yatırımlardan bahsetti.

Açılışı yapılacak baraj ve sulama tesisleri ile bölgede 28 bin dekar münbit alanın sulamaya açılacağını ve 3,76 milyon metreküp su depolanacağını belirten Bakan Eroğlu, Kırşehir’e son 4 yılda 114 milyon TL’lik 32 müjdeli haberin verildiğine değinerek, “10 Eylül 2013 ve 4 Eylül 2015 tarihlerinde Kırşehir’e verdiğimiz 94 milyon TL’lik 22 müjdeye ilave olarak 20 milyon lira yatırım bedeline sahip 10 müjdemiz daha var. Böylece son 4 yılda Kırşehirlilere toplam 114 milyon TL’lik 32 müjde vermiş oluyoruz. Müjdeler arasında baraj, taşkın koruma tesisleri, orman köylülerine kredi, gelir getirici tür ağaçlandırma projeleri ile 1 adet Otomatik Meteoroloji Gözlem İstasyonu’nun (OMGİ) kurulumu yer alıyor” dedi.
Kırşehir programında Cacabey Meydanı’nda gerçekleştirilen törenin ardından Kırşehir Valiliği’ni ziyaret eden Bakan Eroğlu, burada basına açıklamalarda bulundu.
Kırşehir Belediye Başkanlığı’nı da ziyaret ederek, Belediye’nin çalışmalarına ilişkin bilgiler alarak istişarelerde bulunan Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Eski Hastane Kampusu’nda bulunan ve geçtiğimiz haftalarda hizmete açılan Yaşamayı Seviyorum Danışma Merkezi’ni ziyaret etti.
Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, AK Parti İl Başkanlığı’nı ziyaretinin ardından Kırşehir’den ayrıldı.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN