Kilosu 6 Liradan Alıcı Buluyor

3 Ekim 2017
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
426 defa okundu.
Kilosu 6 Liradan Alıcı Buluyor

Kültür Mantarı Kırşehir Pazar Yerinde Kurulan Meyve Sebze Tezgâhı Üzerinde, Kilosu 6 TL’den Alıcı Buluyor

Yöremizde ve birçok ilde mantarın çok sevilmesi alternatif mantar olan kültür mantarına yönelmeyi, talep etmeyi gündeme getirdi. Kırşehir pazaryerinde kurduğu meyve sebze tezgâhı üzerinde, alıcı buluyor. 8 yıldır burada mantar sattığını söyleyen Murat Yılmaz, gazetemiz muhabirine yaptığı açıklamada; “mantarları Antalya Korkuteli, İzmit oralardan getiriyoruz bunun gübresini. Gübreli olarak getirtiyoruz, biz burada tohumunu ekiyoruz ve burada satıyoruz.  8 senedir buradayım. Talep güzel gidiyor ama eskiden daha fazlaydı tabi. Kilosunu 6 TL’den satıyoruz. Hafta içi pazarın açık olduğu zamanlar burada bulunuyoruz ve mantarımızı satıyoruz. Ama mantarın artık son demleri zamanı bitmek üzere” diye konuştu.

Mantarın birçok şeye de iyi geldiğini söyleyen Yılmaz konuşmasına şu şekilde devam etti; “Mantar yorgunluğu giderir. Mantar sinirlere iyi gelir. Göze ve vücuda kuvvet verir. Bedenin gelişmesinde yardımcı olur. Düşünme ve öğrenme yeteneğini geliştirir. İçerdiği protein değeri sayesinde etin yerini tutar. Bedensel ve zihinsel gelişimi destekler. Bol miktarda demir minerali içeren mantar, kansızlığa iyi gelir. Bağışıklık sistemini güçlendirerek hastalıklara karşı direnci arttırır. Mantar lif, protein ve B vitamini açısından yararlı olduğu için metabolizmayı da düzenler. Yağ içeriği bakımından fakir olan mantar, şişmanlatmaz ve kilo vermek isteyenler tarafından da rahatça tüketilebilir. Çocukların diş ve kemik sağlığı için oldukça önemlidir. Dişleri ve kemikleri güçlendirir. A,D,B ve K vitamini içerir ve içerisinde bolca mineral bulundurur. Kalsiyum, potasyum, fosfor, demir, çinko ve bakır içerir. İçerdiği çinko sayesinde cildi güzelleştirir ve yaraların iyileşmesini hızlandırır. Migreni önler” dedi.

HABER: SERHAT ERDOĞAN

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On