KESOB ülkemizin huzurunu bozmak isteyenleri kınıyoruz

14 Ekim 2014
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
412 defa okundu.

KESOB’dan  “Şiddet eylemleri kabul edilemez, ülkemizin huzurunu bozmak isteyenleri kınıyoruz”

Türkiye’nin çeşitli şehirlerinde, Suriye’nin Kobani adıyla da bilinen Ayn El Arap kasabasına yönelik saldırılar bahane edilerek gerçekleştirilen eylemlere Kırşehir Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliğinden tepki geldi.

KESON “Güzel ülkemizin huzurunu bozmak isteyenleri kınıyoruz” dedi.

Ülkemizde son günlerde Kobani konusu gündeme getirilerek çeşitli şehirlerde yaşanan şiddet eylemlerine tepki gösteren KESOB Atatürk büst ve heykelleri ile Türk bayrağına çirkin saldırıların yapıldığı bu eylemlerde 22 kişinin yaşamını yitirmesinin son derece üzücü olduğuna dikkati çekti.

Ülkemizin pek çok kentinde polis ve askerle çatışmalar olduğunu, ve işyerlerine zarar verildiğini, halkın huzur ve mutluluğunun bozulmaya çalışıldığını belirten KESOB, konuyla ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Kobani için endişe duyan herkes demokratik haklarını kullanarak yasal düzen içerisinde tepkisini rahatlıkla gösterebilir.

Ancak bunu yapmak yerine yakıp yıkmayı tercih etmek en hafif tabiriyle üzüm yemek yerine bağcıyı dövmektir.

Çözüm sürecine doğru giden yolda, bahanelerle şiddet eylemlerinin yaşanması ve 22 insanımızın ölümü kabul edilemez.”

Yerel seçimler ve cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ardından Türkiye’nin yönünü ekonomiye çevirmesi gerektiğini hatırlatan KESOB “Türkiye’nin geleceğine güvenle bakabilmesi için ekonomik olarak güçlenmesi gerektiği kaçınılmazdır.

Türkiye’de gündemin ilk maddesini ekonomi başlığının teşkil etmesi gerekirken, provokasyonlarla birlikte bu yaşananlar ülkemize zarardan başka bir sonuç getirmemektedir.

Kırşehir’de olduğu gibi ülkemizde küçük esnaf ve sanatkârlar ekonomik sıkıntılar nedeniyle ayakta durmakta zorlanırken, bu tür provokatif eylemler hem onlara, hem de ülke ekonomisine büyük zarar veriyor.

Bu konuda halkımıza sağduyusu çağrısında bulunuyorum.

Lütfen bu tür provokatif eylemlerden uzak durun, onlara fırsat vermeyin” dedi.

Türkiye’nin geldiği bu aşamada barış ortamını bozacak tüm girişimlerin hiçbir haklı gerekçesi olamayacağını da kaydeden KESOB, “Yanı başımızda yaşanan olaylar elbette ki Türkiye’yi çok yakından ilgilendirmektedir.

Ancak unutmamak gerekir ki bu olaylar sadece Türkiye’nin değil uluslararası toplumun ortaklaşa çözümüyle sonuçlanabilecektir.

Hükümetimiz de zaten Koban

i’den gelen Kürtlere kucak açarak konuyla ilgili sağduyusunu göstermiştir” diye konuştu

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN