KESKİN SİRKE, KABINA ZARAR VERİRMİŞ

26 Ocak 2024
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
710 defa okundu.
KESKİN SİRKE, KABINA ZARAR VERİRMİŞ


Atalarımızın altın değerinde o kadar çok sözleri var ki, ibret almak ta erdemliliktir.Şarkılar bestelenmiş, “Hepimiz kardeşiz, bu kavga niye?”Gerekli eğitimi ve terbiyeyi almamış, toplumu sevmemiş,zorbalığı,hakareti, küfrü,dilinden düşürmemiş kişiler her zaman toplumun başına bela olmuşlardır.Toplum zarar görmüştür.
Bir makam için kendilerini ortaya çıkaranlar, davranışlarıyla, karakterleriyle, güler yüzleriyle,gönülleri birleştirme çabalarıyla örnek olmalıdır. Halka kendini sevdirmelidir ve saygı kazanmalıdır.
Efelenmelerle,yetki gücüyle ,çevresine topladığı trollerle öfke saçmaya,kaba güç kullanmaya korkak, sulu kişiler bu yollara baş vururlar.Belli bir gurup bir başkanın arkasında devamlı duruyorsa,o nu alkışlıyorsa,kaba güç kullanarak birilerini sindirmeye çalışıyorsa,rant söz konusudur.eski ve şimdi ki başkanların dağıttığı arsaların kimlere verildiğini halk bilmek istiyor.Satılan arsalardan alınan paraların akıbetini merak ediyor.
Geçen seçimde nelerin olduğunu,kavgaları bu millet unutmadı. Aynı görüşe sahip bilinen gençleri kavgaya tutuşturanlar,öldüresiye dövüp komaya sokanlar hakkında adil bir ceza verilebildi mi? Yıllarca davalar sürüp gidiyor.Suçu sabit olanlar gereken cezaları almadığı için kargaşa ve efelik bozuk sistemde sürüp gidiyor.
Belediye başkanının keyfi emirlerine itiraz eden belediye elemanının dövdürülmesi,rapor alınmasının engellenmesi,hafif para cezalarıyla üstünün kapatılması ne yazık ki bu devirde yaşanıyor. Suçlular hak ettikleri cezaları almadıklarından kargaşalar, adalete güvensizlik sürüp gidiyor. Kırşehir ağır cezada 94kişinin neden ifadeleri alınıyor?Daha önce 29 kişinin ceza almaları, iki başkan da dahil neden açıklığa kavuşturulmuyor?
Bir partini yönetimi kendilerine potansiyel rakip gördüklerini, dışlamakta, kötüleme kampanyasına sarılma,müracaat eden yılların partilisini defalarca müracaat etmesine rağmen partiye almamaları yaşanmış olaylardır.
Bir başkanın çevresinde birikenler,sloganlar atarak yürüyenler başkandan iş alıyorlar. Çalışmadan maaşa konuyorlar. Bazı fanatiklere de istedikleri yerlerden arsaların verildiği malumdur.
31 martta yapılacak olan belediye başkanlığı için aday adayı olanların içinden seçilen adaya tahammül edemeyenler kendi partisinin merkezini aday adayının yanında basmaları, bağırıp, çağırmaları olacak iş mi? Halkın bıktığı,yönetimleri ile rezilliklerin yaşandığı bir yerde iki dönem başkanlık yapanların bu hırsı, öfkesi saldırısı nedendir? Söylenildiğine göre M.H.P. İlçe merkezinin basanların ilçe başkanını yumrukladığını duyuyoruz.Aday seçilemeyenin başka partiden adaylık koyması kendince de etik mi?
Mucur’umuz, kavga istemiyor. Dostluğun ve kardeşliğin sürmesinden yana.Birlik ve beraberlik içerisinde hizmetlerin olmasını bekliyoruz.Keskin sirkenin küpüne zarar verdiğini unutmamalıdırlar. Biriler artık bu halkın yakasından düşsünler.Kendilerine, çevresine ve Mucur’a zarar vermesinler.
Mucur yeni bir yüz istiyor.Kavgadan, dedikodudan uzak bir seçim dileklerimle.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN