KERİMOĞLU ERKEN SEÇİMİ DEĞERLENDİRDİ

31 Ağustos 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
790 defa okundu.
KERİMOĞLU ERKEN SEÇİMİ DEĞERLENDİRDİ

kenan-kerimolu

Erken seçim hakkında basına açıklama yapan Kırşehir Elektrik-Elektronik Teknisyenleri Esnafı Odası Başkanı Kenan Kerimoğlu, erken seçimde ortaya çıkacak tablonun farklı olmayacağını söyledi.

 

Türkiye, 3 ay içinde yeni bir seçime daha gidiyor. Ekonomik açıdan ülke olarak büyük kayıplar vermemize neden olan 45 günlük süreçte koalisyon hükümetinin kurulamaması sonucu erken seçim kararı alındı. 1 Kasım’da yapılacak erken seçimle sonuçların 7 Haziran seçim sonuçlarından farklı olmayacağı yönünde kamuoyunda ortak bir fikir süre geliyor. 3 ayda iki seçim süreci yaşayacak olan Türkiye’de seçimle birlikte ekonomik gidişatın olumsuz etkilerinin 2016 yılına yansıyacağı da vatandaşların görüşü arasında.

Kırşehir Elektrik-Elektronik Teknisyenleri Esnafı Odası Başkanı Kenan Kerimoğlu yerel televizyona yaptığı açıklamada 1 Kasım’da yapılacak erken seçim sonuçlarının 7 Haziran’da alınan sonuçlardan farklı olmayacağına inandığını söyledi.
Hangi parti olursa olsun siyasilerin eteğindeki taşı dökerek hükümeti kurma noktasında işbirliği yapmamasının sonuçlarının olumsuz etkisine dikkat çeken Kırşehir Elektrik-Elektronik Teknisyenleri Esnafı Odası Başkanı Kenan Kerimoğlu, terör belası ile uğraşan Türkiye’nin istikrara kavuşmasını istediğini dile getirdi.

Kerimoğlu söz konusu konuyla ilgili yerel televizyona yaptığı açıklamada; “3 aylık dönem içerisinde tekrar seçime gidip 5 ay içerisinde Türkiye’nin seçime götürülmesi gerçekten siyasi partilere gönül vermiş vatandaşlarımızın ve oylarını kullanmış vatandaşlarımızın hangi parti olursa olsun bunlar için büyük bir handikap olduğu, hayal kırıklığı olduğu, bir an önce hükümetin kurulup hayata geçmesini arzu etmiştik. Ama olmadı. Kasım ayında seçime gidilecek. Biz ekonomik olarak, küçük esnaf ve sanatkar olarak gerçekten zor duruma gireceğimize inanıyorum. Çünkü görünen odur. İnşallah 1 Kasım itibariyle istikrar olur, anlaşma olur. Ama şunu da gözlemliyorum ki bugünkü seçim tablosundan harici bir seçim tablosunun ortaya çıkması söz konusu değil. Türkiye’nin istikrara kavuşmasını arzu ediyoruz. Türkiye’mizin terör denen bir bela ile karşı karşıya olduğunu hepimiz biliyoruz. 1 Kasım seçimi itibariyle de iyi bir tablo çıkacağını ümit ediyorum. Ama herhangi bir şekilde bu tablodan değişik bir tablo çıktığında da çok büyük bir şey değişeceğini tahmin etmiyorum. Ekonominin canlanmasını istiyorum. Ülkenin ayağa kalkmasını istiyorum. İnsanların huzur ve refah içerisinde yaşamasını arzu ediyorum” özdeyişinde bulundu.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN