KERİMOĞLU ELEKTRİK KESİNTİLERİNİ DEĞERLENDİRDİ

6 Ağustos 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
684 defa okundu.
KERİMOĞLU ELEKTRİK KESİNTİLERİNİ DEĞERLENDİRDİ

ELEKTRİK-KESİNTİLERİ.avi_snapshot_00.00_2015.07.25_14.35.53-copy

Kırşehir Elektrik-Elektronik Teknisyenleri Esnafı Odası Başkanı Kenan Kerimoğlu, sıkıntıların giderilmesi için yetkililere çağrıda bulundu.

 

Kırşehir’de vatandaşların sıkıntıları arasında yer alan elektik kesintileri, elektronik cihazlarda arızalara sebep olmakla birlikte, esnaf ve sanatkarın işlerini aksatıyor.

Esnafın ürününün bozulmasının yanı sıra kesintilerden dolayı karanlıkta kalan dükkanlarında satış yapılamamasına neden olan elektrik kesintilerinin neden olduğu sıkıntıları Elektrik-Elektronik Teknisyenleri Esnafı Odası Başkanı Kenan Kerimoğlu anlattı.

Kırşehir Elektrik-Elektronik Teknisyenleri Esnafı Odası Başkanı Kenan Kerimoğlu, altyapının kesinlikle düzenlenmesi ve altyapının çekmeyen, basit kalan ya da küçük kalan trafolarının yükseltilerek şehir şebekesinin yenilenmesi ve bunun içinde yatırım yapılması gerektiğini söyledi.

Kerimoğlu, “Yaz aylarının gelmesiyle beraber vatandaşlarımızın en büyük sıkıntılarından bir tanesi elektriklerin sık sık kesilmesi. Elektrik kesintisiyle beraber ve ani gidip gelmelerden dolayı vatandaşın elektronik cihazlarında veya kullandıkları cihazlarda arıza sebebiyeti söz konusu olmaktadır. Elektrik şebekesi bir bütündür. Ferdi olarak hiçbir cihaza zarar vermez, ama elektronik cihazların biraz daha hassasiyeti söz konusu olduğu için kartların yanması veya elektronik cihazların daha da çok kullanımı arttığı için de sık sık arızalanmasına sebebiyet vermektedir. Asıl mesele, biz MEDAŞ ile her ne kadar içli dışlıysak da buradaki arkadaşların da gücünün dışında özelleştirmeden dolayı asıl meselenin Konya’da haledilmesi gerekmektedir. Altyapının kesinlikle düzenlenmesi ve altyapının çekmeyen veyahut da basit kalan ya da küçük kalan trafolarının yükseltilerek şehir şebekesinin yenilenmesi söz konusu. Bunun içinde yatırım yapılması gerekir. Bunun içinde bu insanların talebi vardır, BDDK bunu karşılıyor ya da karşılamıyordur. Ama ne olursa olsun ülkemizde ve ilimizde bu tür sorunların halledilmesi için kurumların harekete geçmesi gerekmektedir. İlimizi idare eden atanmışların ve seçilmişlerin bu konuya hassasiyet göstermesi lazım. Çünkü vatandaşların yükü kolay değil. Eskisi gibi alım gücü daha hafifledi, ama bir buzdolabının, televizyonun ya da çamaşır makinesinin yanması söz konusu olduğunda bunların tamiri yüksek fiyatla tamir olduğu için ve garanti kapsamında olmadığı için vatandaşı acıtmaktadır. Vatandaşın cebinden ekstra para çıkmasına sebebiyet vermektedir. Biz buradan bütün yetkilileri uyararak, elektrik kesintilerinin olmaması için bakım ve onarımlarının zamanında yapılması, ek ilave tesislerin bir an önce bitirilmesi ve ilimizin kesintisiz, sağlam ve çok dalgalanmayan bir enerjiyle beslenmesini istiyoruz. Bunu da doğal hakkımız diye düşünüyoruz. Meslektaşlarımız ile birlikte bizden faydalanan bütün vatandaşlarımızın bu tür sıkıntılarının olduğunu bir kez daha dile getiriyoruz ve yetkililere harekete geçmeleri için çağrıda bulunuyoruz.” açıklamalarına yer verdi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN