Kent Park’a hayran kalıyorlar

23 Ağustos 2014
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
2417 defa okundu.
Kent Park’a hayran kalıyorlar

“Gönül Dağı Projesi” kapsamındaki yaşlılara çeşitli hediyeler verildi, ilk kez gördükleri Kent Park gezdirildi.

Kent Park'a hayran kalıyorlarKırşehir Belediyesi’nin bünyesinde faaliyet gösteren Aile Yaşam Merkezi’nin başlattığı “Gönül Dağı Projesi” ile Kırşehir’deki yalnız ve yaşlı kişileri bir taraftan sevindirilirken bir taraftan da görmedikleri yerler gezdiriliyor.

Bu yıl hizmete açılan İkizarası’ndaki Kent Park’ı gezen yaşlıların mutlulukları gözlerinden okunuyordu. Aile Yaşam Merkezi yetkilileri, ikinci grup yaşlıların bugün de Kent Park’a getirileceklerini bildirdiler.

Gönül Dağı Projesi kapsamında Aile Yaşam Merkezi’nin bünyesinde kurulan gönüllü ekip çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Kırşehir’de bulunan yalnız ve yaşlı kişiler tespit eden ekip, bu kişilerin ihtiyaçları belirleyip, belirli periyotlarda ziyaret ederek çeşitli yardımlar yapıyor.

İhtiyaçlar doğrultusunda erzak yardımı, temizlik ihtiyaçlarının giderilmesi ve çeşitli sosyal ortamlar sağlanması amaçlanırken, yalnız yaşayan yaşlılara, geçtiğimiz gün Kent Park gezdirildi.

İlk kez gördükleri Kent Park’a hayran kalan yaşlılar, “Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci ile Aile Yaşam Merkezi’nde çalışanlar, bizlere büyük yakınlık göstermekteler.

Bizim ihtiyaçlarımızı karşıladıkları gibi, görmediğimiz yerleri gezdirerek bilgi sahibi olmamızı sağlıyorlar.

Bizler, kalan ömrümüzü ilgi görerek yaşıyoruz.

Bu nedenle hepsine çok teşekkür ederiz.

Ayrıca ilk kez gördüğümüz Kent Park’a da hayran kaldık.

Kentimize hayırlı uğurlu olsun” dediler.

Aile Yaşam Merkezi yetkilileri de, iki yıldır devam eden proje ile 100’e yakın yalnız yaşayan yaşlı tespit ettiklerini ifade ettiler, “Kırşehir’de yaşayan kimsesizleri tespit etmek üzere mahalle muhtarlarına, sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakfına, Kırşehir Belediyesi Hayır Evi’ne başvurduk.

Adreslerini tespit ettiğimiz kimsesizlerin çeşitli ihtiyaçlarını karşılıyoruz.

60 yaş üzerindeki yaşlıların ekonomik ihtiyaçlarını karşılarken, Kırşehir’de görmeleri gereken yerleri gezdiriyoruz.

Şu ana kadar 100’e yakın yaşlının tespiti yapıldı” dediler.

Sosyal Belediyecilik anlayışının Kırşehir Belediyesi için çok önemli olduğuna değinen Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci ise “Aile Yaşam Merkezimizin gerçekleştirdiği ‘Gönül Dağı Projesi’ ile yalnız ve yaşlı kişilere ulaşarak onların ihtiyaçlarını karşılamaya çalışıyoruz.

Paylaşmanın, yardımlaşmanın ve birilerinin yüreğine dokunmanın en güzel örneğini Peygamber Efendimiz bir Hadisi Şerifi’nde ‘Veren el, alan elden üstündür’ diyerek belirtmiştir.

Ne kadar paylaşırsak o kadar mutluluklarımız çoğalır, o kadar zenginleşir hayatımız, sevinçlerimiz.

Biz de paylaşarak, vererek, birilerinin kalbine, ruhuna dokunarak sorunlarımızın daha azalacağını, mutlulukların daha da artacağını düşünüyoruz.

Yaptığımız yardımlarla birilerinin yüzlerinde küçücük bir mutluluk, kalbinde küçücük bir sevinç oluşturabiliyorsak ne mutlu bize.

Bu proje sayesinde bilmediğimiz, tanımadığımız insanların hayatlarına dokunuyoruz.

Onların yüzünde gördüğümüz ufacık mutluluk bizim için en büyük mutluluktur.

Bizim için son derece önemli ve güzel bir proje ve Belediye olarak böyle bir projeye öncü olmaktan mutluluk ve gurur duyuyoruz.

Sosyal belediyecilik adına gerçekleştirdiğimiz her şey bizi çok mutlu etmektedir.

Kırşehirli diğer vatandaşlarımızı da paylaştıkça çoğalan mutluluğa davet ediyoruz.

Bu projeye destek olmak, her hayırseverin görevidir” diye konuştu.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN