KENDİRLİ’DEN AHİLİK HAFTASI MESAJI

23 Mayıs 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
268 defa okundu.
KENDİRLİ’DEN AHİLİK HAFTASI MESAJI

 AK PART? ?L BA?KANI MUSTAFA KEND?RL?: ?TÜRKMENLERE YARDIM KAMPANYASINA HERKES DUYARLILIK GÖSTERD??

Ak Parti İl Başkanı Mustafa Kendirli, Ahilik Haftası Nedeniyle Yazılı Bir Mesaj Yayınladı

Ak Parti İl Başkanı Mustafa Kendirli, Ahilik Haftası nedeniyle yazılı bir mesaj yayınladı.  Kendirli, mesajında Ahiliğin Anadolu’da, birlik-beraberliğin ve refahın sağlanmasına ve toplumsal düzenin tesis edilmesine öncülük ettiğini belirtti.

Ahiliğin nesiller boyu süreceğini ifade eden Kendirli, ‘‘13. yüzyılda kurucusu olan Ahi Evran Veli’nin öncülüğünde Anadolu’da temelleri atılmış olan Ahilik, Ahi Evran’ın dayanışma ve paylaşmaya dayanan ilkeleri ile birlikte günümüze kadar tüccarımız, esnaf ve sanatkârımıza yol göstermiştir” dedi.

Ahilik kültürünün yüzyıllardır uyguladığı kuralların günümüzde sanki yeni bulunmuşçasına tanıtıldığını ifade eden Kendirli, “Global iş dünyasının yakın dönemde keşfettiği ve yeni kavramlarmış gibi yansıtılan ‘iş etiği’ , ‘etik kurallar’ ve ‘müşteri odaklılık’ gibi ifadeler, aslında yüzyıllara dayanan Ahilik kültürümüzde mevcut olan değerlerdir. Ahiler sadece belirli toplumsal kuralları uygulamakla kalmayıp, sistematik biçimde insan yetiştirmeyi de hedeflemişler ve böylece yüzyıllar boyunca varlıklarını sürdürmüşlerdir” diye konuştu.

Ahilikte çalışmanın, üretmenin ve alın teri ile kazanmanın bir ahlak kuralı olduğunu vurgulayan Kendirli, “Bu duygu ve düşüncelerle yaptıkları üretim, sağladıkları istihdamla ekonomik büyümeye katkı veren, sosyal istikrarı ayakta tutan ve refahın tabana yayılmasını sağlayanların Ahilik Haftası’nı kutluyor, herkese hayırlı kazançlar diliyorum’’ ifadelerini kullandı.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On