KENDİRLİ; ENGELLİ VATANDAŞLARIMIZ TOPLUMUMUZUN ÖNEMLİ BİR PARÇASIDIR

2 Aralık 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
275 defa okundu.
KENDİRLİ; ENGELLİ VATANDAŞLARIMIZ TOPLUMUMUZUN ÖNEMLİ BİR PARÇASIDIR

AW481936İl Başkanı Kendirli Engelli vatandaşlarımızın toplumsal hayata tam katılımının sağlanması, her alanda önlerinde bulunan engellerin ortadan kaldırılması, başkalarına ihtiyaç duymadan hayatını sürdüren, üreten ve topluma katkı sunan bireyler olmalarının sağlanması en büyük hedefimizdir.

Toplumları oluşturan bireylerin, hak ve özgürlüklerden eşit olarak yararlanabilmesi, eğitim, sağlık, iş, ulaşım ve sosyal haklar yönünden engelli-engelsiz tüm vatandaşların modern hayatın imkânlarından faydalanması ülkelerin gelişmişlik düzeyinin belirlenmesinde en önemli göstergelerden biridir.

Kendirli “Çağdaş uygarlık düzeyini kendine hedef edinen Türkiye, sosyal devlet ilkesinin gereği olarak, engelli vatandaşlarımızın sorunlarına çözüm üreterek onların sosyal hayatın her alanında aktif biçimde yer alabilmesini sağlayacak düzenlemeleri hayata geçirmeye devam etmektedir.

Engelli vatandaşlarımıza sahip çıkmak, onların hayatlarını en iyi şekilde sürdürmelerini sağlamak ve bu yönde gerekli tedbirleri zamanında almak, toplum olarak öncelikli sorumluluğumuz olup, engelli vatandaşlarımızın yaşadıkları sorunları sadece kendi sorunları olarak değil; ailelerinin, çevrenin, toplumun, kısacası hepimizin ortak sorunu olarak görmekteyiz.

Onların geleceğe güvenle bakabilmelerini sağlayabilecek imkânların oluşturulması ve yaşamlarını kolaylaştıracak düzenlemelerin yapılması tüm toplumu mutlu edecek ve güçlendirecektir.

Dolayısıyla engelli vatandaşlarımızın sorunları için üreteceğimiz çözümleri, insanımıza ve toplumumuza duyduğumuz saygının en önemli göstergelerinden biri olarak değerlendirmekteyiz.

Kendilerine inanıldığı ve fırsat verildiği takdirde,  engel tanımadan ve herkes kadar başarılı ve üretken olabildiklerini kanıtlayan engelliler, bu başarılarıyla toplumun geneline de örnek olmaktadırlar.

3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nün engellilik konusunda toplumsal duyarlılık ve farkındalığın güçlenmesine vesile olmasını temenni ediyor, toplumumuzun önemli bir parçası olan tüm engelli vatandaşlarımıza ve ailelerine sağlıklı, mutlu ve huzurlu bir hayat diliyorum. dedi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN