KENDİRLİ CAMİLER VE DİN GÖREVLİLERi HAFTASINI KUTLADI

13 Ekim 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
462 defa okundu.
KENDİRLİ CAMİLER VE DİN GÖREVLİLERi HAFTASINI KUTLADI

kendirli...                Ak Parti İl Başkanı Mustafa Kendirli Camiler ve Din Görevlileri Haftası nedeniyle kutlama mesajı yayımladı.

İl Başkanı Mustafa Kendirli mesajından şunları belirtti. “Camilerimiz manevi anlamda huzura kavuşmanın yanı sıra dini ve milli değerlerimizin, vatan ve aile sevgisinin, dostluk ve kardeşliğin, paylaşma ve dayanışmanın öğretildiği kutsal mekânlardır. Camilerimiz, aynı safta omuz omuza, diz dize namaz kıldığımız, birlik beraberliğimizi, hoşgörü anlayışımızı güçlendirdiğimiz eşsiz yerlerdir. Şanlı ecdadımız camilerimizi yalnızca ibadet etmek amacıyla kullanmamış, bunun yanında kurdukları külliyelerle onları birer ilim ve kültür yuvası haline getirmişlerdir. Bu yönüyle de camilerimiz ve müştemilatları toplumsal hayatta çok önemli bir rol üstlenmiş, huzur ve güven ortamının oluşmasında, kardeşlik bilincinin gelişmesinde, ilim irfan sahibi, iffetli bir neslin yetişmesinde etkili olmuştur.

Ülkemizin dört bir yanında fedakârca hizmet veren din görevlilerimiz aydınlatıcı, uzlaştırıcı, bütünleştirici görev anlayışıyla dini konularda halkımızı aydınlatırken aynı zamanda sosyal sorunlara da çözüm arayan ulvi bir vazifeyi yerine getirmektedirler. Necip milletimiz geçmişten günümüze camilerimizin yapılması ve yaşatılmasına, din görevlilerimizin güzel ahlakı ve yaşantılarıyla toplumumuzda örnek alınacak şahsiyetler olarak yer almasına büyük hassasiyet göstermiştir. Bizlerde bu hassasiyetimizi İlinden ,ilçesine,köyüne kadar sonsuza değin devam ettireceğiz.

Bu duygu ve düşünceler eşliğinde, Camiler ve Din Görevlileri Haftası’nın ülkemiz ve milletimiz için hayırlara vesile olmasını temenni ediyor, cami yapan, yaptıran, yapımında emeği geçen, din hizmetinde ömür tüketen, rahmete kavuşanları rahmetle anıyor, yaşayanlara sağlık, sıhhat ve başarılar diliyor, “Camiler ve Din Görevlileri“ haftasını kutluyorum.” dedi.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN