Kelimelerle Gelen Mucize

27 Mayıs 2017
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
724 defa okundu.

mustafa kılınç resim

Hayat akademisinde en sık görülen çarpık düşünce kalıplarından biri, dünyanın, olayların, kişilerin, eşyaların belirli bir şekilde olması gerektiğine inanmaktır. Bu kalıp tamamen “Kuralcı” meta programına sahip insanlar tarafından sürekli olarak uygulanır. Bu kalıbın sonucunda emin olunuz ki her zaman için; KIZGINLIK, HAYAL KIRIKLIĞI ve HÜSRAN yaşayacaksınız.

Suçluluk duygusu bu kalıpla ilişkilidir. Bu tür düşünce kalıbına sahip olan kişilerin “esnek olmadığı kalıptır.” Bunu yapmalıydım şöyle davranmalıydım, oraya gitmemeliydim, tam performans göstermeliydim gibi düşünce kalıpları bizi suçluluk duymaya ve hüsranlı yaşamlara götürür. Mucize yaşamak için; Düşünceleriniz kadar ağzınızdan çıkan kelimelere dikkat edin. Katı düşünce ve yanlış kelime kullanımına dikkat etmediğinizde “mucizenin” oluşumunu engellersiniz.

Engellersiniz çünkü; insanların, olayların, durumların ve kendimizin nasıl olması gerektiğine dair katı inançlara sahip olmak bizi mutsuzluğa ve karamsarlığa iter. Bunlar son derece katı inançlardır ve bizi sadece olumsuz düşünce ve duygulara götürürler.

Düşünceleriniz kadar ağzınızdan çıkan kelimelere dikkat edin. Çünkü gerçekliğiniz olacaklar.

“Hırs, insanın kendisinden en iyiyi beklemesidir. Kibir ise; başkalarından daha iyi olduğunuza inanmanızdır. Hırs, bir fark yaratma arzusudur. Kibir ise kimsenin yerinizi dolduramayacağınızı düşünmenizdir. Hırs disiplinli ve iddialıdır. Kibir ise ısrarcı. Hırs sorumlu ve saygılıdır. Kibir ise yıkıcı ve mağrur. Sizi yönlendiren hırs mı? Kibir mi? Biliniz ki kibir sizi bitirecek, hırs ise zirveye çıkaracaktır.”

Mustafa KILINÇ

Sağlıklı ve olumlu bir düşünme kalıbında, olayların şöyle ya da böyle olması gerekir düşüncelerin gerçek olmadığı varsayılır. Düşünceler gerçek değildir. Sadece bir düşüncedir. İnançlarınızı “arzuladığınız” beklentiler olarak görüp her şeyin bizim düşündüğümüz şekilde olması gerektiğinin farkında olursak inançlarımız sorun olmaktan çıkar.

“Öfkemizi tetikleyen şey başkalarının davranışları olabilir. Ancak tepkinizi belirleyen, olayları “algılama” biçimimizdir. Düşüncelerimizi değiştirdiğimizde duygularımızda değişir.”

Mustafa KILINÇ

Beyin kullanım kılavuzuna göre düşünmek, ortaya çıkmış mevcut sonuçlardan daha farklı bir sonuç beklediğini diretmek yerine, farkında olmayı ve kabul etmeyi gerektirir. Direncin olduğu yerde değişim olmaz değiştirmek istediğiniz sonuçlar için;

* Önce kabul edin.

* Ne istediğinizi yeniden çerçeveleyin.

* Değiştirmek istediklerinizi “ amacınız” doğrultusunda belirleyin.

* Öncelik ve verimlilik konusundaki çerçevenizi belirleyin.

* Eylem planlarınızı hazırlayın ve eyleme geçin.

* Esnek olun. Sonuçların gelişiminde tam sorumluluk alın.

* Sonuçlarınızın faydalı olacağından kesinlikle emin olun.

* İstediğiniz sonuçlara ulaştığınızda “Bunca çabaya değdi mi? Sorusuna başarıların hazzıyla EVET cevabı verip-vermeyeceğinizi bilin.

* Gücü, sorumluluğu, sevgiyi ve başarıya dışarıda aramayın. Dışsal faktörlerden daha çok içsel kaynaklarınıza odaklanın.

Güç sizde, değişim sizde ve mucizenin kaynağı “Siz” siniz…

.Bilin ki: “Sizin” dışınızda hiçbir şey yok. Bundan emin olun ve bu gerçeklikle yaşayın. Bu hayat sizin. Yaşama seyirci kalmayın yaşamın içine girin. İliklerinize kadar bunu hissedin. Ancak o zaman yaşadığınızı anlayacaksınız.

 

Anahtar Kelime:
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On