KBK, KIRŞEHİR TARİHİNDE BİR İLKİ GERÇEKLEŞTİRİYOR

7 Kasım 2019
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
17960 defa okundu.
KBK, KIRŞEHİR TARİHİNDE BİR İLKİ GERÇEKLEŞTİRİYOR

KBK, KIRŞEHİR TARİHİNDE BİR İLKİ GERÇEKLEŞTİRİYOR

Kırşehir Basın Konseyi (KBK) Yönetimi, Kırşehir tarihinde bir ilki gerçekleştirerek, Kırşehir’e Basın Müzesi kuruyor.

Kırşehir’de bilinen 150 yıldan fazla tarihi olan Gazeteciliğin meslek olarak gelecek kuşaklara da aktarımını sağlamak için Kırşehir Basın Konseyi köprü oldu. Kasım Ayı Belediye Meclisinde oylamaya sunulan Basın müzesi kurulması çağrısı, meclis üyeleri tarafından oy birliği ile kabul edildi.

Meclis toplantısında konuşan Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, Kırşehir Basın Konseyinin şehirde bir ilki gerçekleştirmek için yaptığı girişimi şöyle anlattı;

“Kırşehir Basın Konseyi’nin şehrimizde bir ilk olacak ve basın tarihi tanıtımına katkı sunacağına inandığımız projesi bizlere geldi. Belediye meclisi, toplantısında da meclis üyelerine basın müzesi çalışmasını gündem dışı sunduk. Meclis üyeleri tarafından da projen kabul gördü. Mesleği etik kurallar çerçevesinde sürdüren ve geçmişte katkı sunan herkesin de kamuoyu tarafından bu projeyle bilineceğini düşünüyorum. Şimdiden şehrimize hayırlı olsun” diye konuştu.

KIRŞEHİR’DE BİR İLKİ GERÇEKLEŞTİRMENİN GURURUNU YAŞIYORUZ”

Kırşehir Basın Konseyi Yönetim Kurulu adına konuşan Kırşehir Basın Konseyi Başkanı Sait Yanık, Kırşehir’de bir ilki gerçekleştirmenin gururunu yaşadıklarını şöyle anlattı:

“Neşet Ertaş Kültür ve Sanat Merkezinde ‘Basın Müzesi’ için güzel bir mekânın tahsisi kararı verildi. Tahsis edilecek bu alana Basın Müzesini kuracağız. Basın Müzesi’ni kurarak Kırşehir’de basınımızın geçmişten bugüne özgün özelliklerini ebedileştirmek istiyoruz. Basın Müzesinde yer alacak tarihi ve eski baskı makine ve malzemeleri, daktilo, fotoğraf makineleri Kırşehir basınına dair eski belge, doküman, kitap, yerel gazete koleksiyonları, nostaljik basın objeleri, Kırşehir Basın Konseyi tarafından derlenecek. Kırşehir basınının ve meslektaşlarımızın geçmişe ve bugüne dair kayda değer bilgi, belge ve malzemeleri gelecek nesillere sunulmuş olacak. Basın Müzemizin hayırlı olmasını diliyorum. Kırşehir basın camiası adına Kırşehir’e Basın Müzesi kazandırılması konusunda katkı sağlayan herkese teşekkür ederiz” ifadelerini kullandı.

HABER: SÜMEYYE ŞAHİN

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On