Kazakistan Büyükelçisi’nden Vali Şentürk’e ziyaret

12 Aralık 2014
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1297 defa okundu.
Kazakistan Büyükelçisi’nden Vali Şentürk’e ziyaret

Bir dizi etkinliğe katılmak üzere ilimize gelen Kazakistan Büyükelçisi Canseyit Tüymebayev, Vali Necati Şentürk’ü ziyaret etti.

Kazakistan Büyükelçisi’nden Vali Şentürk’e ziyaretBir dizi etkinliğe katılmak üzere ilimize gelen Kazakistan Büyükelçisi Canseyit Tüymebayev, Vali Necati Şentürk’ü ziyaret etti.

Ziyarette, Kazakistan Büyükelçisi’ni Kırşehir’de ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren Vali Şentürk, Kazakistan Türkiye ilişkilerinin ülkelerarasındaki normal ilişkilerin ötesinde olduğunu söyledi.

Vali Necati Şentürk, “Dost ve kardeş ülke olan Türkiye ve Kazakistan arasında tarihten gelen bir bağ var. Anadolu’nun Türkleşmesini ve İslamlaşmasını sağlayan Anadolu’nun manevi mimarları alp-erenler Hoca Ahmet Yesevi dergâhından feyz almış ve Anadolu’ya yayılmışlardır. Anadolu’nun bu önemli illerinden birisi ise Kırşehir’dir. Sayın Büyükelçiyi ilimizde ağırlamaktan büyük mutluluk duyuyorum.” diye konuştu.

Ziyarette, gösterdiği yakın ilgiden dolayı Vali teşekkür eden Kazakistan Büyükelçisi Canseyit Tüymebayev, “Ahi Evran Üniversitesi tarafından düzenlenen programlara katılmak için Kırşehir’e geldim. Programa geçmeden öncede Kırşehir’e atanan Valimiz Sayın Necati Şentürk beye hayırlı olsun ziyaretinde bulunuyorum. Türkiye ve Kazakistan ilişkileri bağımsızlığımızı kazandığımız 22 yıl içerisinde hızla gelişti ve bundan sonrada gelişerek devam edecektir.” dedi.

Daha sonra Ahi Evran Üniversitesi’nde düzenlenen bir panele katılan Kazakistan Büyükelçisi Canseyit Tüymebayev ilimizden ayrıldı.

Haber: Fahrettin TOKER

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN