Kayseri’de Kırşehir Konuşuldu

20 Şubat 2017
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
280 defa okundu.
Kayseri’de Kırşehir Konuşuldu

ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANI MEHMET ÖZHASEKİ, MEMLEKETİ KAYSERİ'DE DÜZENLENEN YEREL MEDYA TOPLANTISINA KATILDI. (ALPARSLAN ÖTÜKEN - SELMA KARA/KAYSERİ-İHA)

Basın Yayın Enformasyon Bölge Müdürlüğünün Düzenlemiş Olduğu Bölgesel Medya Buluşmasında Sait Yanık Sorularıyla Terletti

Kayseri Basın yayın Enformasyon Bölge Müdürlüğünün Düzenlemiş olduğu Bölgesel Medya buluşmasında İlimiz Kırşehir’den de yedi kişilik bir katılım gerçekleştirildi Gazetemiz Genel Yayın Yönetmeni  Yönetim kurul Başkanı ve Kırşehir Gazeteciler Televizyoncular ve Radyocular Cemiyet Başkanı Sait Yanık’ında hazır bulunduğu toplantıda Kırşehir Basın ve Halklar ilişkiler Müdürü Osman Demir, Kırşehir Gazeteciler Cemiyet Başkanı M. Emin Turpçu, Ahi TV’den Murat Aydemir,Posta Gazetesinden ve Kırşehir TV adına Havva Karakaya, Çiğdem Gazetesinden Gülnaz Ceylan katıldı.

Toplantıda Kırşehir Gazetecilerinin damga vurduğu Bakan Özhasekiye soru yağmuruna tutarak Cemiyet Başkanı Sait Yanık üç soru ile bakanı adeta terletti. Birinci soru yeni yapılacak olan Şehir İmar Planında büyük sitelere ve toplu konutlar İçin binaların çatılarına güneş enerji panelleri konulacak mı? ikinci Sorusu Kırşehir de devam eden adeta yılan hikayesine dönen çevre yolundan bilginiz var mı?Üçüncü soru sizden önce geçen yıl aynı yerde Eski Bakan Sayın Mustafa Elitaş Yurt Dışı ve Yurt İçi, Gezilerine katılım olması için Anadolu Basınına Söz verdi. Siz de bu verilen söze Kayserili olarak ne diyorsunuz sorusu biraz Kayserili Dostlarımızı incitse de gündeme damgasını vurmuş oldu.

Şehircilik ve İmar Bakanı Sayın Mehmet Özhaseki tüm sorulan soruları  içtenlikle cevaplayarak esprili bir şekilde toplantıyı sonlandırdı.16 Nisan Referandum Öncesi Kırşehir’e mutlaka geleceğini belirterek gelmez ise Belediye Başkanı Yaşar Bahçecinin gönülleneceğinde söyleyerek gülüşmelere neden oldu.Diğer Basın Mensubu arkadaşlarda Kırşehir’in değişik sorun çözüm bekleyen sorunlarını ileterek Kırşehirliler olarak Kayseri’de damga vurdular.

Kayseri’de Basın Yayın ve Enformasyon İl Müdürlüğü’nce düzenlenen ‘Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki ile Yerel-Bölgesel Medya Buluşması’ etkinliği  Niğde, Nevşehir, Kırşehir, Yozgat, Sivas, Aksaray ve Kayseri illerinin  gazete, televizyon ve haber ajansları temsilcilerinden oluşan yaklaşık 120 gazetecinin katılımı ile yapıldı.

Bölgesel Medya Buluşmasına Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki ile birlikte Kayseri milletvekilleri Ak Parti Gurup Başkanvekili Mustafa Elitaş,  eski Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Kayseri Valisi Süleyman Kamçı, Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, ilçe belediye başkanları ve çok sayıda protokol üyesi katıldı.

Bölgesel Medya Buluşması 9 televizyon kanalından canlı olarak yayınlandı. Kayseri Basın Yayın ve Enformasyon İl Müdürü  Mehmet Uğurlu’nun açış konuşmasını yaptığı  toplantıda Çevre ve  Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki 16 Nisan Referanduma Evet verilmesi çağrısında bulunarak Doğu ve Güney Doğu İllerinde PKK yı temizledik ama yakıp yıktıkları yerleri yapıyoruz diyerek İstanbul dada Olası bir Depremde Hazırlıklarını anlattı.

HABER: İHSAN CAN

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN