KAYIT YAPTIRMAK İSTEYENLER ACELE EDİN!

12 Eylül 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
292 defa okundu.
KAYIT YAPTIRMAK İSTEYENLER ACELE EDİN!

07095821_5

Kırşehir’de 2015-2016 eğitim-öğretim yılında verilecek olan ücretsiz Eğitim Destek Kursları kayıtları devam ediyor. Kırşehir Milli Eğitim Müdürü Osman Elmalı kayıt yaptırmak isteyen öğrencilerin kayıt tarihi bitmeden kayıt yaptırmaları gerektiğini vurguladı.

 

Kırşehir Milli Eğitim Müdürü Osman Elmalı Eğitim Destek Kursları kayıtlarının devam ettiğini, kayıt yaptırmak isteyen öğrencilerin 3 Ekim’de başlayacak kurslar için kayıt yaptırmaları için Milli Eğitim Müdürlüğü’ne davet etti.

Kırşehir Milli Eğitim Müdürü Osman Elmalı, “Ücretsiz, destekleme ve yetiştirme kursların kayıtları başladı. 2015-2016 eğitim-öğretim yılında Kırşehir Valiliği, Kırşehir Belediyesi ve Kırşehir İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile düzenlenecek olan destekleme ve yetiştirme kurslarımız, tüm ortaokul ve liselerde, mezun olan öğrenciler için ise halk eğitim merkezi ve belirlediği okullarımızda açılacaktır. Kayıtlarımız Eylül ayı itibariyle başlamıştır ve devam etmektedir. Eğitimde marka kent için ücretsiz destekleme ve yetiştirme kurslarını kaçırmayın. Kurslar için ortaokul ve lise öğrencileri, kendi okullarına, mezunlar ve açık öğretim öğrencileri Halk Eğitim Merkezlerine başvuru yapabilirler.

Hazırlayıcı ve yetiştirici kurslarımızdan yazın devam edenler vardı. 6 tane lisemizde devam etti. Yıl içerisinde de sürekli bu kurslarımız devam edecek. Daha önce dershane ihtiyacı olan öğrencilerimizin hiçbirinin dershaneye ihtiyacı kalmaksızın ücretsiz olarak devletimizin yapmış olduğu bu kurslar sürekli devam edecek. Okulların kendi zaman çizelgesine göre ders bitiminde, hafta sonunda planlanmak üzere tüm ortaokul ve lise ve dengi okullarımızın tamamında bu kursları açtık. Ayrıca Halk Eğitim aracılığıyla Belediyemiz işbirliğinde yetiştirici kurslarımız TEOG, YGS olarak mezun olan öğrencilerimizin yetiştirilmesi için de ayrıca kurslarımızı okullarımızda ve değişik yerlerde açıyoruz. Velilerimiz rahat olsunlar, çocuklarımızın durumu ne olacak şeklinde herhangi bir kaygıya gerek yok. Biz bütün kursların tamamını okullarımızda açtık. Öğrencilerimizin taleplerini bekliyoruz” açıklamalarına yer verdi.

8. sınıflar için Fen, Sosyal Bilimler ve Anadolu Liseleri’ne hazırlık; 5, 6 ve 7. sınıflar için tüm derslere destek; 12. sınıflar, mezunlar ve açık öğretim öğrencileri için de üniversiteye hazırlık; 9, 10 ve 11. sınıflar için de tüm derslere destek kapsamında açılacak Eğitime Destek Kursları’nda kültürel, sanatsal ve sosyal gelişime de katkı sunulacak.
Mezun olanlar ile açıköğretim öğrencilerinin Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü’ne, ortaokul ve lise öğrencilerinin de okul müdürlüklerine kurs kayıtları için başvuruda bulunabileceği bildirildi.

 

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN